Naujienų archyvas

« Atgal

Tarptautinė mokinių sporto, turizmo ir sveikatingumo stovykla „Alytus – Opolė 2012“ baigėsi

2012 metų liepos 1 dieną prasidėjo tarptautinė mokinių sporto, turizmo ir sveikatingumo stovykla „Alytus – Opolė 2012", kurios šių metų tema „Sportas, sveikata ir turizmas". Tai jau 16-oji stovykla, bendradarbiaujant Alytaus ir Lenkijos Opolės miestams. Tuo pačiu metu 20 gabiausių lenkų mokinių gyveno Alytaus Jotvingių gimnazijoje, o alytiškiai – Namyslovo mieste (Lenkijos Respublika).

20 aktyviausių Alytaus jaunuolių jau liepos 2 dieną atvyko į Lenkijos pietus - čia juos pasitiko šilti žmonės, oras ir aktyvi veikla. Jaunimas per dvi savaites nuveikė labai daug: žaidė krepšinį, futbolą, stalo tenisą, dalyvavo jogos užsiėmimuose, šoko, buvo sporto klube, ten merginos dalyvavo fizinio tinkamumo (fitneso) ir zumbos užsiėmimuose, o vaikinai treniravosi treniruoklių salėje. Du kartus aplankė Namyslovo vidaus ir lauko baseinus. Alytiškiai pramogavo Vroclavo vandens parke, žvilgterėjo į Vroclavo stadioną, kuriame prieš kelias savaites baigėsi Europos futbolo čempionatas „Euro 2012", lipo į beveik kilometro aukščio kalnus. Vakarais lietuvių ir lenkų jaunimas mėgavosi ant grotelių kepamu maistu, diskoteka, šalių bei tradicijų pristatymais, kurių metu vieni kitus dar labiau pažino ir susidraugavo, pristatė sportą Lietuvoje ir Lenkijoje, Londono olimpines žaidynes. Taip pat turėjo įdomią paskaitą apie sveiką gyvenseną, po kurios lietuvaičiai sukūrė šokį su maistu. Tam, kad jaunimas ne tik sportuotų, bet ir įgytų įgūdžių, stovyklautojai tvarkė Namyslovo stadioną: dažė tvorą, rinko šakas bei darė kitus darbus. Laisvu laiku lietuviai susipažindavo su miesteliu, jo žmonėmis, repetuodavo didžiajam vakarui arba tiesiog atsipūsdavo. Stovyklos metu įvyko susitikimai su Namyslovo meru ir burmistru, apsikeista dovanomis. Liepos 14 dieną – ypatingą dieną – vyko stovyklos uždarymo koncertas. Lietuviai koncertui pastatė net 3 šokius bei 2 dainas. Šventės metu visi miesto gyventojai bei svečiai nemokamai buvo vaišinami sveiku maistu, vyko loterijos, pasirodymai, galima buvo išvysti kovos menų pasirodymus, išmokti daryti dirbtinį kvėpavimą arba tiesiog linksmai, jaukiai praleisti vakarą su draugais ir su jais atsisveikinti.

Mokinius lydėjo du vadovai – Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Zdanavičius ir Alytaus Jotvingių gimnazijos kūno kultūros mokytoja metodininkė Daiva Dunčikienė.  Viskas turi ir pradžią, ir pabaigą, todėl stovykla baigėsi, o jaunimas jau laukia kitos vasaros. Tarptautinės jaunimo stovyklos „Alytus – Opolė" organizuojamos kasmet nuo 1997 m.

Mantas Linkevičius,

Alytaus Jotvingių gimnazijos II gc klasėKomentuoti
mantaslingevicius
Atsiprašau, bet pavardė - Lingevičius
   
Parašyta 12.7.20 17.35.

Švietimo įstaigos