Naujienų archyvas

Stovykla „Verslus 2018“ Dauguose – prasminga Alytaus miesto mokinių vasaros atostogų pradžia

Vos prasidėjusios vasaros atostogos trisdešimt penkiems Alytaus miesto mokyklų 6–11 klasių mokiniams prasidėjo intensyvia veikla. Jau penktus metus Putinų gimnazija organizuoja vasaros verslumo stovyklas. Šiais  mokslo metais ekonomikos mokytojos Jolitos Noruvienės iniciatyva birželio 18–20 dienomis stovykla „Verslus 2018" vyko Dauguose.

Stovykla prasidėjo nuo viešojo kalbėjimo mokymų, juos vedė LJA valdybos narė Rasa Bagdonienė. Mokymų metu mokiniai sužinojo, kaip reikia įveikti baimę, kai kalba prieš didelę žmonių auditoriją, kaip sumaniai paslėpti jaudulį ir stresą.

Stovykloje svečiavosi VIVI kosmetikos įmonės įkūrėjai Martynas Macikas ir Laimutis Kumetis, jie su mokiniais dalijosi savo asmenine verslo kūrimo patirtimi, drąsino kurti, planuoti, svajoti ir svarbiausia veikti, įgyvendinant savo idėjas. Mokiniams paliko didelį įspūdį verslininkų nuoširdumas, paprastumas ir asmeninės patirties pasakojimas.

Norint ugdyti mokinių verslumą, kelti ir auginti finansinį raštingumą, būtina nuolat su mokiniais apie tai kalbėtis, mokyti ir kartu dalyvauti praktinėje finansinio raštingumo veikloje. Nomeda Bardauskienė, „Luminor" banko pardavimų plėtros vadovė, su mokiniais diskutavo apie verslumą ir kaip tinkamai reikia valdyti savo asmeninius finansus.

Pirmos dienos veiklą praskaidrino jaunas, aktyvus, pašėlęs elektrinių riedlenčių verslo įkūrėjas Alytuje Lukas Marčiulaitis. Jis surengė mini konkursą, o jo nugalėtojai išlošė pasivažinėjimą elektrinėmis riedlentėmis. Stovyklos metu patys drąsiausi mokiniai galėjo iškart išbandyti, kaip jos veikia, ir pasivažinėti.

Vystyti verslą, priimti atsakingus, strateginius investavimo ir gamybos sprendimus galima ne tik realiame gyvenime, bet ir virtualioje erdvėje. Stovykloje vyko verslo simuliacijos TITAN čempionatas, jį koordinavo Martynas Žurauskas, LJA alumnų narys. Trys komandos nugalėtojos džiaugėsi iškovotomis nugalėtojų taurėmis.

Šioje stovykloje net 3 dienas nuolat buvo skaitomos įvairios motyvacinės ir sėkmės istorijų paskaitos, vykdoma verslumo įgūdžių praktika. Viena iš jų – Laisvosios rinkos instituto švietimo centro vadovių – Marija Vyšniauskaitė vedė debatus. Su kolege Marija sukūrė tokią nuotaikingą ir argumentuotą informacijos kovą, kurioje mokiniai turėjo apginti jiems paskirtų organizacijų (robotų gamintojų, vairuotojų, verslininkų, profsąjungos) nuomonę. Mokinių iškalbai nebuvo ribų, taip įnirtingai kiekviena grupė gynė savo pozicijas, kad nesinorėjo baigti pora valandų trukusius debatus.

O kiek mokat dzūkiškų žodžių ir prisimenate Jūs kiekvienas? Ar dar atsimeni, ką reiškia „skladukai, liesvos, kuparas ar randelukas"? Į visa tai Jums kuo puikiausiai gali atsakyti Milda Staugaitienė,  drabužių prekės ženklo „Viecinis" įkūrėja. Tai pozityvi, energinga, įkvepianti jauna verslininkė, keliautoja, kurios besiklausydami ir mes, mokytojai, prisiminėm vaikystę kaime ir tą dzūkišką šnektą.

Alytaus miestas pasižymi mokinių mokomųjų bendrovių skaičiaus gausa. Tačiau mažesni mokiniai visai nežino arba tik šiek tiek apie jas yra girdėję. Tad kas tai yra MMB, kaip jas kurti, kaip sugalvoti puikią, inovatyvią idėją mokė Lietuvos „Junior Achievement" Dzūkijos regiono direktorius Donatas Vasiliauskas. Mokinių kūrybiškumui ir idėjų originalumui nėra ribų: nuo kalbančios knygos, graviruotų telefono dėkliukų pagal kliento norus iki kalbančių kojinių, kurias lengva būtų surasti nuolat jas pametantiems žmonėms.

Stovykloje  netrūko komandos formavimo žaidimų, o kaipgi be ekonomikos protmūšio, kur 1 vietą laimėjo komanda „TV pagalba", 2 vietą – „Alkani organizmai", o 3 vieta džiaugėsi komanda „Septyni".  Visą veiklą vainikavo konkursų apdovanojimai ir praktinių verslumo įgūdžių pažymėjimų išdalijimai bei ekskursijos į įmones „Haltex" ir „NordStata", kur mokiniai galėjo patys pamatyti, kiek reikia įdėti pastangų, kad sukurtume, gautume norimą gaminį.

Pasak stovyklos dalyvės Paulinos Kazlauskaitės, „visos stovyklos metu mokiniai ugdė savo verslumo žinias, susipažino su sėkmingais žmonėmis ir įgijo neįkainojamos praktinės patirties".

Norim padėkoti Alytaus miesto savivaldybei už verslumo puoselėjimą ir skatinimą, automobilių sporto klubo „Marimotos racing" vadovui Tadui Zdanavičiui už įsigytus prizus, kepyklėlei „Šimtalapė" už vaišes ir visiems prie stovyklos veiklos įgyvendinimo prisidėjusiems rėmėjams ir partneriams, verslininkams.

Iki kitų susitikimų!

Putinų gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja metodininkė Jolita NoruvienėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos