Naujienų archyvas

« Atgal

Savivaldybėje lankėsi 7 užsienio šalių jaunimas

Ankstyvą antradienio rytą į Alytaus miesto savivaldybę atvyko gausus būrys užsienio svečių. Susitikime  su Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja  Aira Visockaite, Švietimo skyriaus vedėju Vytuoliu Valūnu ir kitais savivaldybės administracijos specialistais dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Turkijos, Didžiosios Britanijos, Bulgarijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos ir Prancūzijos, kurie kartu su Alytaus Dzūkijos pagrindine mokykla dalyvauja daugiašaliame „Comenius" projekte „Vaivorykštė – odė įvairovei".
Susitikimo metu svečius pasveikino Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja  Aira Visockaitė: „Malonu priimti jaunus entuziastingus žmones. Džiugu, kad mokyklos rengia projektus, kuriuose dalyvaujantis jaunimas turi galimybę susipažinti su įvairių pasaulio šalių kultūra, tradicijomis ir papročiais. Tikiuosi, kad jūsų vaivorykštė bus turtinga, ryški, spalvinga. Linkiu jums atradimų, gero laiko ir malonios viešnagės", – sakė administracijos direktoriaus pavaduotoja. Ji svečiams įteikė atminimo dovanėles – knygas apie Alytaus miestą.
Dzūkijos pagrindinės mokyklos direktorė Vilija Sušinskienė susirinkusiems pristatė projektą. Pasak V. Sušinskienės,  pagrindinis projekto tikslas – geriau pažinti šalių partnerių kultūrą, domėtis savo šalies kultūra, kad galėtume ją kuo geriau pristatyti projekto partneriams. Skirtingos vaivorykštės spalvos simbolizuoja skirtingas kultūras. Įvairių šalių kultūros turėtų derėti Europoje taip, kaip spalvos dera vaivorykštėje. Projekte dalyvaujančios šalys per dvejus projekto metus pristatys savo ir susipažins su partnerių liaudies šokiais ir dainomis, žaidimais, kalba ir literatūra, daile, tradicijomis, šventėmis, papročiais, religija, nacionaline virtuve.
Susitikimą su užsienio svečiais tęsė Švietimo skyriaus vedėjas V. Valūnas, kuris rodant filmą apie Lietuvą, pasakojo Lietuvos istoriją. Svečiams taip pat buvo parodytas filmas apie Alytaus miestą.
Viešnagės metu svečiai dar aplankys Merkinės piliakalnį, Druskininkus, Trakus ir Lietuvos sostinę Vilnių, taip pat viešės Latvijoje. 

Viešųjų ryšių skyriaus informacija
 

 

 

 

 

 Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos