Naujienų archyvas

« Atgal

Pasibaigusios 16-osios tarptautinės mokinių turizmo, sveikatingumo ir sporto stovyklos Alytus–Opolė atgarsiai

Liepos 1–15 dienomis Jotvingių gimnazija pirmą kartą priėmė 16-osios tarptautinės mokinių turizmo, sveikatingumo ir sporto stovyklos Alytus–Opolė dalyvius. 19 mokinių ir 2 vadovai atvyko iš Lenkijos, o Lietuvai atstovavo 20 mokinių ir 4 vadovai.

Kiekvienas tarptautinis projektas, vykstantis Lietuvoje, yra savotiška ambasadoriaus misija. Taigi ir šios stovyklos metu lenkų mokiniai viešėjo pirmą kartą mūsų šalyje. Stovyklos programa buvo sukurta taip, kad abiejų šalių mokiniai bendrautų ir bendradarbiautų, turėdami bendrą – pažinimo – tikslą. 6 mišrios lenkų ir lietuvių komandos, keliaudamos po Lietuvą ir Alytų bei jo apylinkes, rinko medžiagą, fotografavo ir sukūrė pateiktis apie Lietuvą lietuvių ir lenkų kalbomis. Stovyklautojai vyko į pažintines keliones po skirtingus Lietuvos regionus, aplankė miestus ir kaimus (Anykščiai, Molėtai, Kaunas, Rumšiškės,  Klaipėda, Nida, Druskininkai, Marcinkonys, Vilnius, Trakai) bei žymiausius jų muziejus. Lenkų mokiniai stebėjosi ir sakė, niekada nemanę, kad Lietuva yra tokia įdomi, o mūsų šalių istorijos yra taip persipynę.

Būdama stovyklos vadove žavėjausi matydama, kaip abiejų šalių jaunimas stengėsi susikalbėti įvairiais būdais: lenkų–lietuvių pasikalbėjimo knygutėmis, Google vertėju, mūsų vertėjos Danutės Šalaševičienės nuoširdžia pagalba, šokiais, dainomis ir sporto varžybomis. Stovyklos pabaigoje jaunuoliai sakė, kad išrado naują kalbą, kuri susideda iš 4 kalbų – lenkų, lietuvių, rusų ir anglų. Aš dar pridėčiau šypseną! Dalyviai suprato, kaip yra svarbu mokytis užsienio kalbų, o lenkų grupės vadovas Piotras Romekas prisiekė mokytis anglų kalbos!

Stovyklos uždarymo dieną pamąstėme apie keletą dalykų. Visų pirma, visi sutarėm, kad tautiniai stereotipai ištirpo šioje jaunimo stovykloje. Noriu skirti pačius geriausius komplimentus lenkų mokiniams, kurie buvo nuoširdūs, tvarkingi, labai stengėsi ir buvo toli nuo politikos vėjų. Taip pat ir lietuvių mokiniams – patys geriausi įvertinimai už aktyvų dalyvavimą ir nuoširdų bendravimą. Antra, apibendrinome, kad tarptautiniai projektai tikrai tarnauja europinei integracijai, ypač jaunimo. Stovyklos dalyviams pasakiau, kad galbūt jie to dar nesuvokia, bet jų rankose yra Europos ateitis, vadinasi, kai ateis laikas, jie jau bus pažinę vieni kitus.

Šios dvi savaitės vadovams nebuvo lengvos, bet įspūdžiai ir jausmai yra patys geriausi. Noriu padėkoti savo ir lenkų komandai bendrai už puikų savitarpio supratimą visose situacijose, už profesionalumą ir asmeninį kiekvieno nuoširdumą – Jurgitai Vaitulevičiūtei, Danutei Šalaševičienei, Valdui Grigui, Piotrui Romekui ir Katarzynai Dyszlowskai. Taip pat dėkoju visiems Jotvingių gimnazijos kolegoms, nuo kurių priklausė stovyklos dalyvių apgyvendinimas, maitinimas, švara, patogumas ir sveikata. Ypač dėkoju Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės medikams už suteiktą pagalbą lenkų dalyvei. Džiaugiuosi stovyklos sėkme ir kad teko vadovauti jai.

 

Renata Romanovienė, Alytaus Jotvingių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos