Naujienų archyvas

« Atgal

Fotografijų parodoje „Draugystė“ – 7 Alytaus miestų partnerių kasdienio gyvenimo akimirkos

Artėjant  Pasaulinei susigiminiavusių miestų dienai, balandžio 23 d. Alytaus miesto savivaldybėje atidaryta Alytaus miestų partnerių fotografijų paroda „Draugystė".
Parodoje eksponuojamos Alytaus miestų partnerių – Ročesterio (JAV), Suvalkų (Lenkija), Petrozavodsko (Karelija), Nestvedo (Danija), Gižycko (Lenkija), Opolės (Lenkija) ir Gardino (Baltarusija) – menininkų fotografijos, vaizduojančios kasdieninį miestų gyvenimą, šventines akimirkas ir architektūrą.
Susirinkusius į parodos atidarymą pasveikino Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Danguolė Juozapavičienė. „Mūsų bendradarbiavimo ryšiai prasideda vos už 100 km nuo Alytaus esančiuose Suvalkuose ir baigiasi tolimojoje Argentinoje. Norėdami alytiškius supažindinti  su šiais miestais, o kartu ir pirmą kartą, tačiau tikiuosi, jog ne paskutinį, paminėti Pasaulinę susigiminiavusių miestų dieną, pakvietėme mūsų  draugus iš užsienio dalyvauti šioje fotografijų parodoje. Tikiuosi, kad fotografijose sustabdytos akimirkos Jums bus mažytė ekskursija į miestus, su kuriais  draugauja Dzūkijos sostinė, supažindinsianti Jus su šių miestų užsienio miestų architektūra, lankytinomis vietomis, tradiciniais renginiais ar kasdieniu gyvenimu ir ką gali žinoti, gal ne vienas šios parodos lankytojas, vedinas smalsumo, aplankys viename iš 16 miestų partnerių, to aš Jums ir linkiu", – kalbėjo mero pavaduotoja.
Parodos lankytojams grojo Alytaus muzikos mokyklos akordeonininkų sekstetas, kuriam  vadovauja akordeono muzikos mokytoja metodininkė Violeta Ligeikienė. 
Į parodos atidarymą atvyko svečiai iš Gardino miesto – fotografų klubo „Gardinas" fotografė Liudmila Sergejevna Voida ir fotografas Olegas Ilijičius Petrovas, kurie Alytuje viešėjo pirmą kartą.  Viešnagės metu svečiams buvo surengta ekskursija po Alytaus miestą. Gardino miesto fotografai taip pat apsilankė Alytaus miesto teatre eksponuojamoje Lietuvos dailininkų sąjungos monumentaliosios dailės sekcijos darbų parodoje, susitiko su Alytaus fotografų klubo nariais ir tarėsi dėl tolimesnių bendradarbiavimo galimybių – bendrų parodų, plenerų organizavimo.
Parodą organizavo Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešųjų ir užsienio ryšių skyrius, fotografas Vytautas Stanionis ir Loreta Liausaitė.
Paroda, kurioje eksponuojamos 7 iš 16  Alytaus miestų  partnerių fotografijos,  savivaldybėje veiks iki gegužės 7 d.
Kviečiame apsilankyti!

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

 Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos