Naujienų archyvas

Erasmus+ projekto partnerių susitikimas Dzūkijos pagrindinėje mokykloje

Dzūkijos pagrindinėje mokykloje vykdomas Erasmus+ projektas, skirtas vyresnių klasių mokinių rusų kalbos įgūdžių tobulinimui (projekto Nr. 2018-1-PL01-KA229-051252_3). Projekto įgyvendinimui Dzūkijos pagrindinei mokyklai skirta 21160,0 eurų dotacija iš programos Erasmus+ fondo. Šalys dalyvės: Lietuva, Lenkija, Latvija ir Čekija. Projekto koordinatorė Lenkijos miestelio Zalesie Gorne pagrindinė mokykla. Šalys partnerės sukūrė šį projektą aktyviai bendradarbiaudamos eTwinning platformoje. Pirmasis mokinių ir mokytojų vizitas į Lenkiją vyko 2018 m. gruodžio 3 d. O šių metų birželio 10–13 d. svečių sulaukėme mes. Iš šalių partnerių atvyko 24 mokiniai ir mokytojai. Susitikimo edukacinės veiklos tema – rusų liaudies tautosaka: pasakos, patarlės, mįslės, greitakalbės, skaičiuotės. Susitikimo tikslas – tobulinti rusų šnekamosios kalbos įgūdžius. Mokiniai tarptautinėse grupėse kūrė elektronines knygas, sprendė kryžiažodžius, rebusus, galvosūkius, dalyvavo viktorinose, atliko daugybę įdomių užduočių, mokė vieni kitus. Žaidė lietuvių ir rusų liaudies žaidimus. Kiekvieną dieną buvo renkama ir apdovanojama šauniausia komanda, o paskutinę dieną išrinktas aktyviausias mokinys, kuriuo tapo latvis – Elans.

Svečiai ne tik mokėsi, bet ir susipažino su šalimi, pramogavo. Jaunimo centre šoko lietuvių liaudies šokius, Pivašiūnų amatų centre kepė bandas ir pynė iš vytelių, Druskininkuose dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Sūri pamoka", gamino popierių miestą Kraštotyros muziejuje. Dalyvavo pamokose ir sporto varžybose. Taip pat lankėsi Vilniuje Valdovų rūmuose, apžiūrėjo senamiestį, pabuvojo Trakų pilyje. Labiausiai mokiniams patiko apsilankymas alpakų fermoje. Taip pat buvo surengtas piknikas prie Dailidės ežerėlio.

Mokinius ir mokytojus sužavėjo Lietuvos grožis, svetingumas, tvarka ir organizuotumas. Visi namo išvyko kupini puikiausių įspūdžių.                                       

Projekto koordinatorė rusų kalbos vyr. mokytoja Dainora LebedinskajaDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos