NAUJIENOS

« Atgal

Žemė – mūsų namai

Išaušo gražus ir saulėtas pavasario rytas. Vaikus, skubančius į mokyklą, pasitiko iškelta Žemės vėliava. Kovo 20 d., per pavasario lygiadienį, mokyklos pradinukai minėjo Žemės dieną. Šios dienos tikslas – išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia. O svarbiausia – švarus oras, vanduo, dirvožemis, gyvoji gamta.

Į aktų salę sugužėję mažieji mokiniai apžiūrėjo eksponuojamus įdomius ir spalvingus paveikslus iš butelių kamštelių, kuriuose atsispindėjo bundantys vabzdžiai, žydintys medžiai ir gėlės, parskridę gandrai, į linksmą kelionę aplink pasaulį pasiruošę plaukti laivai. Kamštelius visą mėnesį rinko ir darbelius kūrė mokiniai, padedami savo klasės mokytojų ir net tėvelių. Ši parodėlė parodė, kad nereikia išmesti kamštelių, nes juos galima panaudoti prasmingai, išradingai ir net suteikiant džiaugsmą visai mokyklos bendruomenei.

Žemės dienos renginį pradėjo 1b klasės mokiniai, padeklamavę eilėraštį apie namus, kuriuose gyvena žmonės, žvėreliai, paukšteliai, vabzdžiai. Su bundančiu pavasariu, linksma saulutės šypsena ir trumpu eilėraščio posmeliu apie namus mokinius pasveikino mokyklos direktorė Edita Matulevičienė. Pradinių klasių mokytojos Daiva Grudzinskienė ir Dalia Vitalija Kačanauskienė supažindino vaikus su Žemės dienos atsiradimo istorija.  4a klasės mokiniai padainavo dainelę „Sveikinam Žemę" ir pagrojo dūdelėmis kūrinėlį „Bitelė".

Savo sukurtus eilėraščius Žemei skaitė 5a klasės mokiniai Kajus Muliuolis ir Vakarė Jotautaitė. 7a klasės mokiniai skaitė parašytus laiškus Žemei. Ir laiškuose, ir eilėraščiuose išreiškiamas susirūpinimas dėl žemės ir mūsų, jos gyventojų, ateities. Visi privalome saugoti savo planetą, kad joje dar ilgai ir laimingai galėtų gyventi žmonės. Keletas ištraukų iš laiškų:
„Išgirdusi temą LAIŠKAS ŽEMEI, iškart norėjau parašyti atsiprašymą. Atsiprašyti tavęs, Žeme, už tai, kad mes visiškai tavimi nesirūpiname. Mes kenkiame tau dirbdami kasdienius darbus, o kaip kenkiame, net nesusimąstome." (Viktorija Stasionytė, 7a klasė)
„Nepamirškime rūšiuoti ir mesti šiukšles į joms skirtą vietą. Juk nenorime, kad sugrįžę gandrai lizdus pradėtų sukti iš plastikinių šiaudelių, nenorime, kad mūsų namai būtų vieta, kurioje gėda gyventi. Tai saugokime tave, žemele, ir mylėkime tave kaip tinkamą vietą gyventi." (Smiltė, 7a klasė)
„Mano miela žeme,
Jei ne tu, tai ir aš čia nebūčiau.
Tu mūsų motina, kuria didžiuojamės,
Augame ir džiaugiamės".
 (Bernadeta Bundzaitė, 7a klasė)

4a klasės mokiniai išvardino darbelius, kuriuos nesunkiai galime atlikti kiekvienas: nešiukšlinti, nedeginti pavasarį sausos žolytės, dažniau važinėti dviračiais, atiduoti perskaitytus leidinius perdirbti, taupyti vandenį, naudoti savaime suyrančius maišelius, taupyti sąsiuvinius, rūšiuoti šiukšles, pasodinti medelį. Tegul tai būna mažas indėlis į mūsų didelės Žemės gamtos saugojimą.

Renginio pabaigoje vyko viktorina „Aš žinau...", kurioje buvo pateikti klausimai iš gamtos pažinimo, istorijos, atliekų  rūšiavimo sričių. Už teisingus atsakymus mokiniai gavo prizus. Kiekvienai klasei buvo įteiktos padėkos  už dalyvavimą renginyje ir už kūrybinių darbelių iš kamštelių atlikimą.

Šis renginys yra mokykloje vykdomo   tęstinio aplinkos apsaugos švietimo projekto „Žaliu taku" dalis, finansuojama Alytaus miesto savivaldybės.

12.00 val. Alytaus Rotušės aikštėje nusidriekė „Žydinčių medžių alėja", sukurta iš viso miesto pradinukų piešinių, kuriuose įvairiomis priemonėmis pavaizduoti medžiai. Šioje spalvingoje akcijoje, raginančioje atkreipti dėmesį į gamtos saugojimą, skatinančią auginti medžius, o ne kirsti, puoselėti Žemės turtus, dalyvavo mūsų mokyklos 3a ir 3b klasių mokiniai su savo mokytojomis Beata Šadurskiene ir Asta Matilioniene.

Žemės dienos renginiai priverčia susimąstyti apie rytojų, nes Žemė – mūsų namai.  

Pradinių klasių mokytojos metodininkės Daiva Grudzinskienė ir Dalia Vitalija Kačanauskienė

 Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos