NAUJIENOS

Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse

Birželio 7 d. – visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes". Alytaus Dainavos progimnazija aktyviai prisijungė prie šios iniciatyvos. Kiekvienos klasės mokiniai kartu su savo klasės auklėtojais ir mokytojais aplankė pasirinktą įstaigą ar organizaciją, susipažino su įvairiomis profesijomis ir karjeros galimybėmis.

5a klasės mokiniai matavosi Mato Adomaičio abiejų tėvelių klumpes, lankėsi UAB „Svenheim". Penktokai sužinojo, kad ši bendrovė – Norvegijos kapitalo įmonė, užsiimanti biuro baldų bei jų komponentų gamyba ir eksportu į Skandinavijos šalis. Vaikštinėdami po cechus mokiniai susipažino su medienos apdailininko ir staklių operatoriaus profesijomis.

5b  klasė lankėsi UAB „Jakobsen Home Co" įmonėje, joje turėjo puikią progą susipažinti su baldų gamyba nuo jų idėjos iki išvežimo iš sandėlio. Mokiniai taip pat susipažino su siuvėjo, baldų surinkėjo, apmušėjo, sukirpėjo, pardavimų vadybininko ir kt. profesijomis. Darbuotojai papasakojo, kokių gebėjimų ir kompetencijos reikia norint dirbti šioje įmonėje. 

6a klasė lankėsi AB mašinų gamykloje „Astra", kur juos maloniai priėmė ir išsamiai papasakojo apie visą gamybos procesą.

6b klasė keliavo į UAB „Sofa Brands", kurioje siuvami minkštų baldų užvalkalai. Tai užsienio kapitalo įmonė, kurios visa produkcija iškeliauja į Didžiąją Britaniją. Mokiniai buvo supažindinti su gamybos procesu: audinių ir odų paruošimu, sukirpimu, siuvimu.

7a klasės mokiniai svečiavosi Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate, susipažino su policijos pareigūno profesija, lankėsi Teisėsaugos ir teisėtvarkos muziejuje.

7b klasė buvo UAB „Aradas" – tai duris ir langus gaminanti įmonė. Įmonės darbuotojas papasakojo visą technologinį procesą, kaip pagal užsakovo pageidavimus gaminamos durys ar langai.

8a klasė keliavo į Alytaus sveikatos priežiūros biurą, 8b klasė – į Alytaus polikliniką. Aštuntokai buvo supažindinti su gydytojų, slaugytojų, sveikatos priežiūros specialistų profesijomis.

Ši diena buvo įdomi, informatyvi ir pilna įspūdžių. Dėkojame visiems, kurie suteikė galimybę „pasimatuoti" profesijas.

Virginija Vaikšnorienė, Jurgita Kamandulienė, Jūratė Vaikšnorienė, Violeta SkominaitėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos