NAUJIENOS

Turiningas vaikų vasaros poilsis Dainavos pagrindinėje mokykloje

Įgyvendinant Turiningo vaikų poilsio vasarą projektą, rugpjūčio 1-27 d. Alytaus Dainavos pagrindinėje mokykloje buvo organizuota socialiai remtinų vaikų dienos vasaros poilsio stovykla.

Šiais metais mokykloje laisvalaikį leido 6–17 m. mokiniai iš Likiškėlių, Vidzgirio, Dainavos, Šaltinių, Panemunės, „Volungės" pagrindinių mokyklų, Jotvingių gimnazijos, „Drevinuko" darželio-mokyklos.

Karščiausias vasaros dienas stovyklautojai leido prie Dusios ir Metelio ežerų. Ten ne tik maudėsi, bet buvo organizuotos įvairios estafetės, varžybos. Vaikai mokėsi prisiimti atsakomybę ne tik už save, bet ir už greta esantį draugą.

Stovyklautojai su gidu Giedriumi Bernatavičiumi aplankė Raižius ir Punios piliakalnį, Alytaus kraštotyros muziejų. Lankėsi Kauno ir Trakėnų zoologijos soduose. Ten turėjo galimybę pamaitinti kai kuriuos gyvūnus.

Nemuno kilpų regioniniame parke vyko edukacinis užsiėmimas „Bičių pasaulis". Druskininkuose, menininkė Aušra Česnulevičienė, vaikus priėmė į druskos studiją, kur vyko meninė kūryba iš druskos. Vaikai savo rankomis pasigamino po porą darbelių, kuriuos parsivežė namo.

Apsilankė ir indėnų kaimelyje, kur Rolandas Prušinskas supažindino vaikus su indėnų kultūra, mokė mėtyti lasą, tamahauką, šaudyti iš lanko. Buvo daug įdomių rungčių.

Lankėsi ir Pivašiūnų amatų centre, kur mokėsi kepti mielines bandeles. Centro darbuotojos labai nuoširdžiai bendravo su mokiniais dzūkų kalba.

Paskutinę stovyklos dieną visi dalinosi įspūdžiais, piešė labiausiai patikusias stovyklos akimirkas. Geriausiai pasirodę mokiniai gavo padėkos raštus bei prizus.

Kelionės, maudynės ežeruose, renginiai, žaidimai, komandinės veiklos suartino vaikus, užsimezgė nauja draugystė, sustiprėjo suvokimas apie pagalbos teikimą silpnesniam, mažesniam draugui.

Dėkojame Alytaus miesto savivaldybei už skirtas lėšas ir suteiktą galimybę mokiniams turiningai praleisti vasaros atostogas.

Stovyklos vadovė  Laima SkinderienėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos