NAUJIENOS

Turiningas savaitgalis gimnazijoje

Gruodžio 7–9 d. aktyvi  Putinų gimnazijos jaunųjų lyderių komanda suorganizavo 3-jų dienų „Sniego gniūžtės" stovyklą bendraamžiams iš  visos  Lietuvos.  Jau nuo penktadienio vakaro Putinų gimnazijoje šurmuliavo per 70 stovyklos dalyvių iš Alytaus, Tauragės, Paluknio, Vilniaus, Marijampolės ir Kauno miesto mokyklų. Jaunimas mėgavosi linksma, pasitikėjimą ir atsakomybę stiprinančia veikla ir įgijo patyrimo, kad galima linksmai leisti laiką ir be svaigalų. Veiklą planavo ir įgyvendino 19 mokinių grupė, prieš tai baigusi lyderystės mokymus. Stovyklai vadovavo „direktoriukės", Putinų gimnazijos mokinės Beatričė Bradauskaitė ir Julija Gorbas. „Sniego gniūžtės"  programą   gimnazijoje koordinuoja IIa  kl. mokinė  Junita Dabušinskaitė ir psichologė  Jurgita Čečėtienė.  

Po stovyklos dalyviai pasidalijo įspūdžiais: „ačiū už sugaištą laiką ir rūpestį, tikiuosi dar susitiksim"; „tai nuostabi stovykla"; „esat labai geri organizatoriai"; „sužinojau labai daug naujo ir susipažinau su naujais žmonėmis"; „labai visų pasiilgsiu"; „aš pirmą kartą dalyvavau, nustebino vadovų nuoširdumas"; „puikus neįprastas savaitgalis"; „įgijau drąsos, nebijau su nepažįstamais žmonėm bendraut"; „ačiū jums, įdėjote visas pastangas"  ir kt.

„Sniego gniūžtės"  stovyklos veikla – tęstinio gimnazijos projekto „Rinkis gyvenimą be svaigalų" dalis (vadovės psichologė J. Čečėtienė ir socialinė pedagogė R. Marčiulionienė). Pagrindinė projekto idėja – inicijuoti psichoaktyviųjų medžiagų prevencijos veiklą jaunimui, orientuotą į asmenybės ugdymą, saviraišką  bei savęs pažinimą.  Projektas yra unikalus tuo, kad veiklą įgyvendina bendraamžiai, remdamiesi efektyvia teigiamą atmosferą kuriančia metodika, kuri yra akredituota ir vykdoma tarptautiniu lygmeniu. Sėkminga praėjusių metų patirtis parodė, kad ši jaunimas jaunimui veikla įtraukia, yra patraukli, ugdo dalyvių psichologinį atsparumą. Norinčių dalyvauti stovykloje skaičius išaugo dvigubai. Projektą iš dalies finansavo Alytaus miesto savivaldybė.

Putinų gimnazijos socialinė pedagogė  Rimtautė Marčiulionienė

  Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos