NAUJIENOS

Tarptautinė konferencija mokytojams ir mokiniams „Kiekviena kalba atrakina vis kitas duris į pasaulį“

Konferencijoje „Kiekviena kalba atrakina vis kitas duris į pasaulį", vykusioje Alytaus Putinų gimnazijoje, dalyvavo Alytaus miesto gimnazijų mokiniai ir mokytojai. Susirinkusius pranešėjus, jų mokytojus ir svečius  pasveikino gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė.

Renginį pradėjo vaidybinis siužetas „Can I help U?", mokinius paruošė teatro mokytoja Žiedūnė Maldonienė. Jie ir atvėrė vartus į didingą kalbų pasaulį.

Konferencijos koordinatorė anglų kalbos mokytoja Jolita Adomaitienė kiekvienam pranešėjui įteikė  gimnazijos padėkos raštą  bei atminimo dovanėlę.

Pranešimus miesto gimnazistai (Putinų, Jotvingių ir A. Ramanausko-Vanago gimnazijų) ir mokiniai iš „Volungės" progimnazijos skaitė lietuvių, rusų, anglų, prancūzų ir kitomis kalbomis, nagrinėjo aktualius kalbos ir kultūros, daugiakalbystės, kalbų bendrumo ir skirtumo, kalbos naudos  žmonijai klausimus.

Pranešimus skaičiusiems gimnazistams rūpėjo pačios įvairiausios temos: ,,Gimtoji kalba – tavo, mano, mūsų visų"; „Kalba atrakina duris į vis kitą pasaulį"; „Požiūris į kitakalbius"; „Ateitis priklauso poliglotams"; „Ryšys tarp kalbos ir muzikos"; „Pseudonimų semantika"; „Kaip kalba padeda mokytis kitus dalykus"; „Kodėl verta mokytis rusų kalbos";  „Kodėl verta mokytis prancūzų kalbos?" „Virtualiosios socialinės erdvės įtaka jauno lietuvio kultūrinei brandai" arba „IIa klasės žargoninė kalba". Tai tik keletas pavyzdžių, įrodančių, kad mokiniai jau žengia pirmuosius kalbos tyrinėtojų, jaunųjų mokslininkų žingsnius.

Klausytojai galėjo pateikti klausimų pranešėjams, o pranešėjai – dalyvauti loterijoje ir gauti Litterula" knygyno įsteigtus vertingus prizus. Konferencijoje dalyvavusi Alytaus „Europe Direct" informacijos centro vadovė Nijolė Vitienė pagal savo kriterijus įteikė du apdovanojimus mokiniams iš Jotvingių ir A.Ramanausko-Vanago gimnazijų.

Informuoja jaunieji Putinų gimnazijos žurnalistai

Eglės Juodžiukynienės nuotr.Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos