NAUJIENOS

« Atgal

Suaugusiųjų mokymosi savaitė Alytaus lopšelyje-darželyje „Du gaideliai“

Lapkričio 19–25 d. Alytaus lopšelio-darželio „Du gaideliai" bendruomenė dalyvavo Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos (LSŠA) organizuotoje suaugusiųjų mokymosi savaitėje „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį". Vyko renginiai, pasikalbėjimai, susitikimai...

Įstaigos direktorė Vitalija Vitkauskienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Elena Ramanauskienė pristatė andragoginę veiklą, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociaciją, renginius, kalbėjo apie mokymosi svarbą bet kuriame žmogaus amžiaus tarpsnyje, akcentavo buvusio UNESCO Edukologijos instituto generalinio sekretoriaus Paul Belanger žodžius, kad „išgyvens tik besimokanti planeta", kvietė rasti jėgų, noro žengti į kiekvieną naują atradimų ir pažinimų dieną.

Daug emocijų dovanojo dainos ir šokio vakaras su Alytaus folkloro ansambliu „Žvangucis" (vadovas Giedrius Griškevičius). Smagiais dzūkiškais „pasirokavimais" džiugino ansamblio narė Jūratė, auklėtojos Renata ir Elena. Iš visos širdies skambėjo įvairios dzūkiškos dainos ir melodijos. O šokant polką, valsą ir ratelius ne vienas prakaitą braukė.

Ketvirtadienio vakarą visi susirinkusieji maloniai leido su tradicinių amatų meistre nuo Punios krašto Renata Žiūkiene. Ji edukacinėje programoje „Tautinės juostos taku" supažindino su dzūkiškų juostų įvairove, raštais, simboliais, pritaikymu ir net prietarais, demonstravo savo išaustas margaspalves juostas. Visi dalyviai galėjo pabandyti austi rinktinę ir vytinę juostas, iš 6 ar 8 siūlų nusipinti raištelius. Kantriai, neskubėdami, susikaupę vaikai, mamos ir net vienas tėtis, pedagogės, darbuotojos kūrė savo juostą ir džiaugėsi.

Visą savaitę kiekvienas norintis galėjo grožėtis turtais – austomis lovatiesėmis, rankšluosčiais, siuvinėtomis ir nertomis staltiesėmis, prijuostėlėmis, skrynelėmis, papuošalais, knygomis parodoje „Iš kartos į kartą". Didžiausias dėkui pedagogėms ir ugdytinių šeimoms, leidusioms prisiliesti prie šeimų relikvijų, perduodamų iš praeities dabarčiai (tikimės, kad keliaus ir į ateitį), išgirsti įvairias ir įdomias istorijas, pajausti nuoširdų pasididžiavimą savo saugomomis vertybėmis.

Džiaugsmas. Lopšelyje-darželyje pirmą kartą nuskambėjo LSŠA „Daina geriems žmonėms", tarsi kviesdama pradėti jau šiandien atrasti, pažinti, dalintis, mokytis... Juk „mokymosi džiaugsmo įvairovė yra begalinė" (Aurimas M. Juozaitis, interviu LRT laidai, 2015 m.).

Didžiausias ačiū visiems, organizavusiems ir dalyvavusiems, palaikiusiems idėją, norėjusiems pajusti mokymosi visą gyvenimą žavesį kitaip ir savaip.

Elena Ramanauskienė, Alytaus lopšelio-darželio „Du gaideliai" ikimokyklinio ugdymo mokytojaDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos