NAUJIENOS

« Atgal

Su Lietuva širdy

Ariogaloje 2019 m. rugpjūčio 3 d.  buvo surengtas Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių tradicinis sąskrydis „Su Lietuva širdy", kuris vyko jau 29 kartą.

Renginys prasidėjo iškilminga eisena nuo Ariogalos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios Dubysos slėnio link, kurioje su Lietuvos valstybės vėliava, Lietuvos valstybės istorine vėliava ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (toliau – LPKTS) Alytaus filialo vėliava dalyvavo ir gausus būrys alytiškių, vadovaujamų Alytaus miesto savivaldybės tarybos nario Povilo Labuko ir LPKTS Alytaus filialo pirmininkės Stasės Tamašauskienės. Kartu su alytiškiais eisenoje ėjo ir renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Julius Sabatauskas, Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas, Lietuvos partizanų pagerbimo renginių organizatorius Kastytis Pavilonis. Dubysos slėnyje šv. Mišias aukojo J. E. Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius. Sąskrydžio atidarymo metu,  skambant šių šalių himnams, buvo iškeltos Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavos. Dalyvius sveikino ir prasmingas kalbas pasakė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir LPKTS pirmininkas dr. Gvidas Rutkauskas. Šiltai su renginio dalyviais bendravo pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Buvo įžiebta sąskrydžio ugnis, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai atliko salves, taip pagerbdami žmones, kovojusius už Lietuvos Nepriklausomybę, patyrusius kalinimus ir tremtį.
Susitikimų erdvėje (stadione) vyko jungtinio tremtinių choro koncertas, kuriame skambėjo tautiškos ir patriotinės dainos, vėliau vyko dainų ir šokių popietė su atlikėjais Romu Dambrausku, Ryčiu Janilioniu ir Vladu Dauginčiu, „Šlamučio" kapela.
Partizanų stovyklos erdvėje buvo demonstruojama partizanų gyvenimo rekonstrukcija, eksponuojamos Lietuvos partizanų uniformos, ginklai.
Diskusijų palapinėje visą dieną buvo galima susipažinti su Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus paroda „Lietuviai Kengyro sukilime. 1954 m. gegužės 16–birželio 26 d.", vyko Lietuvos kariuomenės viršilos Ernesto Kuckailio knygos „Deklaracija", Mindaugo Lukošaičio parodos „Rezistencija" ir Lietuvos Respublikos Seimo nario, istoriko dr. Arvydo Anušausko knygos „Aš esu Vanagas" pristatymas. Lietuvos Respublikos Seimo narys dr. Laurynas Kasčiūnas sąskrydžio dalyviams skaitė paskaitą „Išpuoliai prieš Lietuvos istoriją: kaip sustiprinti tautos atsparumą dezinformacijai?". Vyko filmo „Misija Sibiras'18. Surasti savus" (režisierius Lukas Pačkauskas) peržiūra.
Sąskrydyje buvo galima įsigyti LPKTS išleistų ir platinamų leidinių apie tremtį, kalinimą ir rezistenciją. Sąskrydis buvo uždarytas 17 val. nuleidžiant vėliavas.
Sąskrydžio „Su Lietuva širdy" organizatoriai – LPKTS drauge su partneriais –   Lietuvos nacionaliniu kultūros centru ir Raseinių rajono savivaldybe.
Šventėje dalyvavo ne tik buvę politiniai kaliniai, tremtiniai ir Laisvės kovų dalyviai bei jų artimieji, bet ir kiti Lietuvą mylintys ir jos ateitimi besirūpinantys žmonės. Atsisveikindami sąskrydžio dalyviai sakė: susitikime kitąmet ir visados „Su Lietuva širdy" Dubysos slėnyje! 

Švietimo ir sporto skyriaus informacijaDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos