NAUJIENOS

« Atgal

Siela minta tuo, kuo džiaugiamės

Ugdymo plėtotės centras organizuoja projektus, skirtus mokytojų kompetencijoms tobulinti. Vienas tokių projektų – „Bendrojo ugdymo mokytojų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų tobulinimas". Jo metu pradinio ugdymo mokytojos Jurgita Visockienė iš VGTU inžinerijos licėjaus, Kristina Žvirblienė iš Panevėžio „Vyturio" progimnazijos ir Renata Kiburienė iš Rokiškio r. Pandėlio gimnazijos, turėjo galimybę visą savaitę stažuotis Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje. Stažuotės tema „Ugdymas netradicinėse erdvėse – puikus išorinis motyvatorius". Jos tikslas – skatinti mokytojus bendradarbiauti, ieškant netradicinių darbo būdų, neįprastų ugdymo erdvių, siekiant kelti mokinių motyvaciją mokytis, mąstyti ir kurti.

Pirmąją stažuotės dieną svečiai susipažino su moderniomis mokyklos erdvėmis, aptarė programą, pasidalino savo lūkesčiais.

Mokykloje gausu erdvių, kurias tikrai galima išnaudoti labai įvairiai – ne tik poilsiui, bet ir mokymuisi. Pamokos vyko pačiose netikėčiausiose vietose. Matematikos vaikai mokėsi koridoriuje prie rašymui pritaikytos sienos ir aktų salėje, kopdami laiptais į Laimės žiburį, atliko įvairias skaičiavimo, matavimo ir logines užduotis. Tikėjimo paslaptis atskleidė gimnazijos koplyčioje. Keramikos studijoje vaikų rankos lipdė meškučius su dovanėlėmis. Plaukti mokėsi gimnazijos baseine. Laboratorijoje ir 3D klasėje mokiniai pažino pasaulį, tyrinėjo medžiagų savybes, atliko bandymus.

Kūrybiškos pamokos vyko ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų. Tautosakos labirintais mokiniai keliavo J. Kunčino bibliotekos filiale, Saugaus eismo klasėje pakartojo kelių eismo taisykles. Dalyvavo edukacinėse programose Alytaus miesto teatre ir Lėlių teatre. A. Matučio memorialiniame muziejuje ir parke mokiniai svečiams buvo ekskursijos gidais.

Besibaigiant stažuotei gimnazijos pradinių klasių mokytojos, pavaduotoja ir stažuotojos aptarė matytas pamokas ir veiklas, pasidalino mintimis, ką patyrė, kilusiomis idėjomis, pasidžiaugė pateisintais lūkesčiais. Viešnios papasakojo apie savo mokyklas, ugdymo procese taikomus metodus, IKT panaudojimo galimybes, interaktyvias programėles, netradicines veiklas, projektus.

Labai smagu, kad Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokytojai geba išnaudoti turimas mokyklos ir miesto erdves kūrybingam mokinių mokymui ir mokymuisi. Ši stažuotė suteikė galimybę pagerinti savo kompetencijas, kaip įprastą pamoką paversti įdomia, prasminga veikla.

Jurgita Visockienė, VGTU inžinerijos licėjus

Kristina Žvirblienė, Panevėžio „Vyturio" progimnazija

Renata Kiburienė, Rokiškio r. Pandėlio gimnazijaDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos