NAUJIENOS

Septintus metus pagerbiami kūrybingi vaikai

Balandžio 9 d. Alytaus Šaltinių pagrindinėje mokykloje šurmuliavo gausus vaikų ir suaugusiųjų būrys. Vyko jau septintasis respublikinis projekto „Augdamas kuriu ir tave kartu kviečiu" baigiamasis laureatų renginys „Tai gražiai mane augino". Į jį susirinko ikimokyklinio ir pradinio ugdymo vaikai, jų auklėtojos, mokytojos iš visos respublikos – Alytaus, Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Telšių, Marijampolės ir kitų rajonų. Tai bendras Šaltinių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos Vilijos Pigagienės ir lopšelio-darželio „Šaltinėlis" direktorės Erikos Poškevičienės sumanymas. Šiais metais konkursas ragino atkreipti dėmesį mokytojo profesijos svarbą ir pagerbti šviesios atminties mokytoją Janiną Ralienę. Nuoširdžios pradinukų ir darželinukų dainos, šokiai, pagyrimų nestokojančios kalbėjusių svečių, organizatorių kalbos sukūrė išties šventišką atmosferą.

Renginyje dalyvavo ir apdovanojimus teikė LRS narys Julius Sabatauskas. Konkurso nugalėtojams buvo įsteigtas mokytojos Janinos Ralienės šeimos prizinis piniginis fondas, laureatai buvo apdovanoti diplomais, o juos parengę mokytojai – LRS padėkomis bei asmeninėmis dovanėlėmis. Daugiau kaip dviejų šimtų vaikų kūrybinius darbus vertino gausi autoritetinga komisija, joje dirbo ir mokytojos Janinos Ralienės dukterėčia Audronė Janušauskaitė.

Buvo vertinamos 4 darbų kategorijos. Literatūrinių darbų kategorijoje laureatu tapo Gustė Čebatavičiūtė iš Kauno „Ryto" pradinės mokyklos. Vaizdo įrašų nugalėtojų diplomus išsinešė Alytaus lopšelio-darželio „Šaltinėlis" „Nykštukų" grupė, Kauno Milikonių progimnazijos mokinė Rugilė Aleknaitė ir Kauno Kazio Griniaus progimnazijos mokinys Tautvydas Karaujelis. Tiriamųjų darbų kategorijoje nugalėjo Viltė Karaliūtė, Vilius Karalius (Kalvarijos gimnazija), Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos 1b klasės mokiniai, Emilija Urniežaitė (Kauno „Ryto" pradinė mokykla), Gustautas Balsys ( KTU inžinerijos licėjus). Darbelių kategorijos nugalėtojai: Juna Ambrozaitė (Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio gimnazija), Alytaus „Sakalėlio" pradinės mokyklos 2c klasės mokiniai, Vilniaus „Sokratus" mokyklos mokinių grupė. Gausiausioje darbų kategorijoje gražiausiais piešiniais išrinkti Kamilės Maruškevičiūtės (Vilkaviškio rajono Pajevonio pagrindinė mokykla), Deimantės Saulėnaitės ir Gustės Vaitulionytės (Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla), Ugnės Sturonaitės (Kauno rajono Domeikavos lopšelis-darželis), Miglės Kuguolytės (Alytaus rajono Miroslavo gimnazija) piešiniai. Komisijos neliko nepastebėti ir piešinių kategorijoje buvo apdovanoti grupiniai darbai iš Kauno tautinės kultūros centro studijos „Langas", Tauragės rajono Lauksargių pagrindinės mokyklos priešmokyklinės ugdymo grupės ir Klaipėdos Vydūno gimnazijos.

Dėkojame konkurso organizatorėms, linkime daug entuziazmo, kūrybinių minčių ir po metų vėl visus sukviesti į gražią šventę.  

Rasa Baranauskė ir Adrija Saulėnienė, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos mokytojos

Nuotraukos Vito ZabitosDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos