NAUJIENOS

« Atgal

Savaitgalis gimnazijoje jau tampa tradicija!

Gegužės pirmąjį savaitgalį Alytaus Putinų gimnazijoje įvyko jaunųjų lyderių organizuojama prevencinė stovykla „Sniego gniūžtė". Aktyvūs jaunuoliai ruoštis stovyklai pradėjo dar kovo mėnesį: jie dalyvavo komandos formavimo mokymuose, išklausė pirmosios pagalbos kursus. Labai džiaugiamės, kad padedant Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis" jauniesiems savanoriams iš Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus jaunieji lyderiai stovyklą paruošė patys: nuo programos sudarymo iki veiklos įgyvendinimo per visas tris dienas.

Penktadienį į stovyklą susirinko apie 50 jaunuolių: didžiausia dalis atvyko iš Alytaus miesto mokyklų, taip pat sulaukėme dalyvių iš Alytaus rajono, Lazdijų, Kauno, Gargždų, Panevėžio, Vilniaus, Kaišiadorių. Šeštadienį veikla mažose grupelėse keitė bendrų užsiėmimų veiklą, jos metu dalyviai lavino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, stiprino pasitikėjimą savimi, o kai kurie netgi atrado savyje naujų talentų. Sekmadienį, nors pavargę, bet laimingi visi išskubėjo švęsti Motinos dienos. Besibaigiant stovyklai dalyviai pasidalijo įspūdžiais ir apibendrino gautą naudą: „labiau išdrąsėjau, tapo lengviau bendrauti su įvairiausiais žmonėmis", „nesvarbu, iš kur esu, galiu pritapti ir rasti bendrą kalbą su visais", „čia praleistas laikas – pats geriausias", „sužinojau, kaip iš tiesų smagiai praleisti laiką nevartojant alkoholio", „ši stovykla privertė dar kartą susimąstyti apie vertybes", „greičiau supratau, kad žalą daro visos medžiagos, kurios paveikia protą", „sužinojau, kad visi mes galime būti geri žmonės".

„Sniego gniūžtės" stovyklos veikla – tęstinio gimnazijos projekto „Rinkis gyvenimą be svaigalų" dalis (vadovės – psichologė J. Čečėtienė ir socialinė pedagogė R. Marčiulionienė). Pagrindinė projekto idėja – inicijuoti psichoaktyviųjų medžiagų prevencijos veiklą jaunimui, orientuotą į asmenybės ugdymą, saviraišką bei savęs pažinimą. Projektas yra unikalus tuo, kad veiklą įgyvendina bendraamžiai, remdamiesi efektyvia teigiamą atmosferą kuriančia metodika, kuri yra akredituota ir vykdoma tarptautiniu lygmeniu. Sėkmingai 2018 m. pavasarį ir rudenį organizuotų stovyklų patirtis parodė, kad jaunimas jaunimui veikla įtraukia, yra patraukli, ugdo dalyvių psichologinį atsparumą. Projektą remia Alytaus miesto savivaldybė.

Šiuo metu jaunųjų lyderių komanda laukia prisijungiančių naujų susidomėjusių ir aktyvia veikla nusiteikusių 14–19 m. jaunuolių, kurie turėtų kreiptis į programos „Sniego gniūžtė" jaunąją koordinatorę Junitą Dabušinskaitę.

Psichologė Jurgita ČečėtienėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos