NAUJIENOS

« Atgal

Putinų gimnazistų žygis nežinomais keliais – išbandymų grandinė

„DofE" – savanorystės ir įgūdžių programa, kuri suteikia galimybę išbandyti savo jėgas. Žygio vadovė Eglė Bunzienė kartu su trečiokų kuratore Jolanta Kocimiene prieš išvyką suplanavo daugybę paskaitų apie pirmąją pagalbą ir orientaciją gamtoje. Visos paskaitos pravertė planuojant žygį po Dzūkijos apylinkes, kuratorės mums padėjo numatyti savo maršrutus ir dirbti komandose.

Pasirinkome nežinomą maršrutą ir pasiskirstėme pareigomis. Ėjo dvi grupelės ir tik keliuose taškuose susitikdavome pailsėti kartu. Eidami turėjome žiūrėti, kiek skirtingų vaistažolių pamatysime. Įsirengėme stovyklavietę, daug kalbėjome, žaidėme kamuoliu, gaminomės karštą maistą ant laužo. Nors dešrelės buvo nekokios, įspūdžiai nerealūs. Gamtoje mes ne tik įdegėme, bet išmokome dirbti komandose ir padėti vieni kitiems.

Nors tai buvo tik bandomasis žygis ir buvo kiek lengviau, bet net apribojus kai kuriuos dalykus, kvalifikacinį žygį mūsų komandos įveiks, išgyvens sunkumus ir dar darniau tarpusavyje bendraus.

„Patiko eiti savarankiškai, be suaugusiųjų, išbandyti savo jėgas, įsikurti stovyklavietę, užkurti laužą, ištrūkti iš rutinos, pamatyti gražų Dzūkijos kraštovaizdį. Nepatiko, kad buvo nepalankios oro sąlygos, labai tvanku, beje, sunkus išbandymas nešti savo mantą", – dalijasi įspūdžiais antrokai  Morta, Liucija, Ugnius.

Putinų gimnazistų žygis nežinomais Dzūkijos keliais – išbandymų grandinė, brandinanti asmenybes ir grūdinanti charakterį.

Greta Vaškevičiūtė, jaunoji Putinų gimnazijos žurnalistėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos