NAUJIENOS

« Atgal

Putinų gimnazijos mokytojos kelionė į Europarlamentą

Europarlamentaro Antano Guogos vardu lapkričio 25 – gruodžio 1 d. Putinų gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja Jolita Noruvienė buvo pakviesta į kelionę, į Europos Parlamentą Briuselyje. Į kelionę vyko 38 žmonės, tai SWITCH konferencijos savanoriai, mokytojai iš JA Lietuva, Lietuvos moterų draugijos, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos, Lietuvos žurnalistų asociacijos.

Kelionės metu aplankėme Čekijos sostinę Prahą – susipažinome su jos senamiesčio architektūra, Rotušės aikšte, paragavome tradicinių valgių, toliau kelionė tęsėsi per Vokietiją į Briuselį.

Lapkričio 28 d. visą dieną praleidome ekskursijoje po Briuselį. Ekskursiją mums labai įdomiai pravedė A. Guogos biuro darbuotojos Briuselyje Miglė, Ieva, Neringa. Aplankėme  GrandPlace, Manneken Pis, Jeanneke Pis, katedrą – sužavėjo ne tik jos didinga išorė, bet ir vidus, Karališkųjų rūmų ansamblį.

  Europarlamentariume susipažinome su Europos pokario istorija, moderniąja Europos istorija, Europos Sąjungos ištakomis, Europos Sąjungos institucijomis ir jų darbu, Europos Parlamento istorija. Europarlamente Rimgailė Ražauskienė pasakojo apie visą Europos Parlamento veiklą, kokios yra institucijos, politinės grupės, kiek vietų Europarlamente priklauso kiekvienai šaliai. Susipažinome su aktyvia parlamentaro A. Guogos veikla. Jis dirbo su pirmuoju dokumentu, nubrėžusiu gaires Europos kibernetinio saugumo strategijai. A. Guoga buvo paskirtas Europos strateginio investicijų fondo (EFSI) įsteigimo šešėliniu pranešėju. Šiuo teisės aktu buvo įkurtas fondas, kurio dydis siekia 33,5 mlrd. eurų. Jis taip pat yra EPP grupės šešėlinis nuomonės pranešėjas JURI ir IMCO. Parlamentaras siekia nubrėžti Europos Parlamento poziciją dėl dirbtinio intelekto, atskleidžia technologijų naudą Europos mažoms ir vidutinėms įmonėms bei ES piliečiams. A. Guoga susitinka su didelėmis tarptautinėmis skaitmeninėmis įmonėmis – „Facebook", „UBER", „Google", „Amazon", „Microsoft" ir kitomis, jas kviečia dirbti ir investuoti Lietuvoje. #SWITCH! A. Guogos pastangomis Vilniuje 2017-01-27 įkurtas pirmasis Europoje tarptautinis „Blockchain" centras, jungiantis Melburną, Šanchajų ir Vilnių, 2018 m. gegužės 24 d. Briuselyje parlamentaras suorganizavo tarptautinę „Blockchain" konferenciją. Tai „Coder Dojo" judėjimo Lietuvoje iniciatorius – 60 renginių visoje Lietuvoje, skirtų skatinti vaikų nuo 7 iki 17 metų susidomėjimą programavimu. Galime pasidžiaugti, jog A. Guoga Europos žiniasklaidos vertinimu išrinktas „Politico28".

Apsilankėme ir Europarlamento posėdžių salėje, klausėmės debatų apie klimato užterštumą, jo mažinimą, kalbėjo Ispanijos, Lenkijos atstovai.

Lankėmės Amsterdamo senamiestyje, jis sužavėjo savo unikalia architektūra. Brėmene aplankėme kalėdinę aikštėje įsikūrusią mugę, Brėmeno muzikantų statulą, katedrą ir joje esančius muziejus.

Visą kelionę mus lydėjo, saugojo ir nestokojo puikios nuotaikos ekskursijos vadovės Paulina Širvinskaitė ir Rūta Pažerskaitė. Ačiū!

Ekonomikos ir verslumo mokytoja metodininkė Jolita NoruvienėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos