NAUJIENOS

Putinų gimnazija švenčia Pasaulinę knygos dieną

Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena švenčiama visame pasaulyje Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu.

Putinų gimnazijos pirmokai ir antrokai (Ib ir IIb), lietuvių kalbos mokytojos Rima Bartkienė, Ligita Sarapienė ir Daiva Baliukonytė dalyvavo akcijoje „Apkabink bibliotekininkę" ir laimėjo dovaną – glėbį originalių knygų.

Šiandien  mokinių ir mokytojų komanda vėl apsilankė bibliotekoje ir įteikė gimnazijos bibliotekai dovaną. Pirmokė Gabija Sergejevaitė perskaitė ištrauką iš vienos padovanotų knygų, pristatančių Jono Basanavičiaus veiklą. Išgirdome istoriją apie „Aušros", pirmojo lietuviško laikraščio, gimimą. Bibliotekos darbuotojos buvo antrą kartą maloniai nustebintos, padėkojo už tokią puikią darbo dienos pradžią.

Gimnazijoje su savo auklėtojomis svečiavosi ,,Šaltinėlio" darželinukai. Jie mūsų gimnazijos bibliotekoje deklamavo eilėraščius, skaitė savo mėgiamų knygelių ištraukas, spėjo mįsles, mankštinosi vaidindami knygas. Jaunuosius svečius su Pasaulinės knygos dienos tradicijomis supažindino bibliotekos vedėja Marytė Žuromskienė.

Daugelis mokytojų šiandien pamokose skaitė savo mylimiausių autorių knygų ištraukas. Taip pat šiandien vyko akcija – V. Šekspyro sonetai visiems. Iki pietų kelios grupelės mokinių, nešini V. Šekspyro knygomis, kvietė dalyvauti akcijoje ir paskaityti sonetus. Skaitovai buvo įamžinti nuotraukose ir vaizdo medžiagoje.

Po pietų bibliotekoje vyresniųjų klasių gimnazistai buvo paraginti nuolat skaityti, rinktis pačias geriausias knygas. Bibliotekos vedėja Marytė Žuromskienė pastebėjo, kad laikas, praleistas su knyga, turtina žmogaus asmenybę. Vėliau mokiniams buvo parodytas filmas ,,Kaip gimsta knyga".

Šia švente buvo siekiama pabrėžti knygos vertę, nes ji suteikia žmogui žinių, idėjų, dvasinio peno, skatina vaizduotę ir kūrybiškumą, grožio ir moralės sampratą. Knyga padeda tautai pristatyti savo kultūrą kitoms šalims ir susipažinti su kitų tautų kultūra.

Informuoja jaunieji žurnalistaiDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos