NAUJIENOS

Projekte „100 idėjų Lietuvai“ dalyvauja ir Alytaus Putinų gimnazija

„100 idėjų Lietuvai" iniciatyva pakvietė jaunus žmones geriau pažinti savo valstybę ir, švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, pasiūlyti Lietuvai 100 naujų idėjų, kurios taptų gerais pokyčiais mums patiems, mūsų kraštui bei valstybei.

Putinų gimnaziją dalyvauti šiame projekte užregistravo direktorė Daiva Sabaliauskienė,  renginyje dalyvavo per 50 gimnazistų.

Renginį ir kūrybiškumo sesiją moderavo Angelė Tamulevičiūtė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto prodekanė, Kūrybos komunikacijos katedros lektorė; apie idėjų istorijas pasakojo Ignas Klėjus, radijo stoties ZIP FM radijo laidos „Tylio naktys" vedėjas, vienas iš prekinio ženklo „Briedis Tu", skirto jaunimui ir populiarinančio Dzūkiją, įkūrėjų, o su valstybės pažinimo tema dirbo Saulius Nefas, Mykolo Romerio universiteto profesorius, seminarų rengėjas ir tarptautinių projektų ekspertas.

Svečiai ir mokiniai bendravo nuo pat ryto iki 15 valandos su smagiomis kavos pertraukėlėmis ir pietumis. Organizatoriai rinkosi labai interaktyvius metodus, todėl nuobodžiauti gimnazistams tikrai nebuvo laiko. Darbas renginio metu vyko trimis etapais: pirmajame motyvuojantis lektorius pasakoja savo idėjos istoriją; antrajame – pažintis su valstybe; o trečiajame mokėmės patys nuraminti savo mintis ir pažadinti kūrybiškumą, generuoti idėjas. Besibaigiant renginiui išrinkta 13 idėjų, keliaujančių į antrąjį etapą.

Iniciatyva apims visa Lietuvą, joje dalyvaus daugiau nei 1 600 jaunų žmonių iš įvairių Lietuvos vietų. Iniciatyvą „100 idėjų Lietuvai" įgyvendina trys visuomeninės organizacijos, VšĮ „Vilties žiedas", asociacija „Socialinių inovacijų tinklas" ir VšĮ Demokratinės politikos institutas.

Jaunimo inicijuojamų pokyčių ir idėjų sąrašas bus įteiktas ir svarbiausiems valstybės pareigūnams. 100 idėjų ir jų autoriai bus pristatyti ir baigiamajame šimtmečio jaunimo idėjų filme. Tikimės, kad it Putinų gimnazijos mokinių pasiūlytos idėjos bus svarbios ir vertos įgyvendinti.

Putinų gimnazijos mokinių, dalyvavusių renginyje, nuomone, „projekto veikla visiems patiko, nes buvo kitoks formatas, naudingos diskusijos, todėl laikas praleistas prasmingai", o kokios idėjos buvo „išsivežtos" į antrąją etapą, išduoti negalime.

Informuoja jaunieji gimnazijos žurnalistaiDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos