NAUJIENOS

« Atgal

Projektas „Ant poezijos sparnų“

Asociacijoje Alytaus neformaliojo švietimo centras „Tolerancija" lenkų ir rusų sekmadieninėse mokyklose šių metų pirmą pusmetį mokėsi 58 mokiniai. Buvo vykdomos Alytaus miesto savivaldybės akredituotos ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotos Kaimyninių šalių liaudies amatų (medienos dirbiniai), Lenkų kultūros ir kalbos pažinimo, Rusų kalbos ir kultūros (pažengusiems),  Rusų kalbos ir kultūros (ABC) neformaliojo vaikų švietimo programos. Rudenį centre pagal akredituotą ir Alytaus miesto savivaldybės finansuotą tęstinę „Lenkų kultūra ir kalbos pradžiamokslis" programą turės galimybę mokytis 12 suaugusiųjų – Alytaus miesto gyventojų,  Trečiojo amžiaus universiteto studentai.

Mokiniai centre ne tik mokosi, bet dalyvauja renginiuose, festivaliuose, projektuose, ekskursijose, parodose ir kt. Alytaus neformaliojo švietimo centras „Tolerancija" šių metų vasario–gegužės mėnesiais vykdė projektą „Ant poezijos sparnų".

Gegužės 9 d. įvyko tęstinė Vaikų ir jaunimo literatūrinė popietė „Ant poezijos sparnų", kuri buvo skirta poetų Adomo Mickevičiaus ir Aleksandro Puškino 220 gimimo metinėms paminėti. Popietėje lankėsi Alytaus miesto ir rajono, Šalčininkų r. mokyklų mokiniai, gyventojai. Popietės dalyviai – lenkų ir rusų sekmadieninių mokyklų, Kaimyninių šalių liaudies amatų būrelio mokiniai bei centro partneriai: mokiniai iš Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos, Šalčininkų r. Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijos, Alytaus Jotvingių gimnazijos. Mokinius ruošė šių mokyklų mokytojai. Popietėje buvo apžvelgtas poetų gyvenimo kelias, skambėjo jų kūriniai lietuvių, lenkų, rusų kalbomis. Savo eiles skaitė literatų klubo „Tėkmė" poetės. Svečius džiugino centro Kaimyninių šalių liaudies amatų (medienos dirbinių) būrelio mokinių darbelių paroda. Popietėje dalyvavo 70 dalyvių, apie 80 žiūrovų.

Renginio partnerius iš Šalčininkų r. Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijos supažindinome su Alytaus miestu, piliakalniu, įžymiomis vietomis. Organizavome edukacinę programą Anzelmo Matučio memorialiniame muziejuje ir jo skulptūrų parke.

Gegužės 14 d. Kaimyninių šalių liaudies amatų (medienos dirbiniai) būrelio mokiniams vykdėme edukacinę programą – išvyką „Liaudies amatai. Gaminiai iš medžio". Mokiniai apsilankė nuostabiame Druskininkų savivaldybėje esančiame A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parke. UAB „Jundos stalių gaminiai" direktorius Gediminas Jegelevičius maloniai priėmė mokinius savo įmonėje, papasakojo apie jų gaminamus gaminius iš medžio. Vaikai susidomėję stebėjo medienos paruošimo, pjovimo, klijavimo procesus, apžiūrėjo stakles, pagamintas duris.

Gegužės 21 d. Alytaus neformaliojo švietimo centras „Tolerancija" organizavo edukacinę programą – išvyką į Vilnių „Poetams Aleksandrui Puškinui ir Adomui Mickevičiui – 220". Programoje dalyvavo centro lenkų ir rusų sekmadieninių mokyklų mokiniai. Kartu į kelionę pakvietėme mūsų partnerius – Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos bei Jotvingių gimnazijos mokinius ir mokytojus. Mokiniai lankėsi Literatūriniame Aleksandro Puškino muziejuje Markučiuose, apžiūrėjo muziejų-sodybą, eksponatus, parką. Muziejaus gidė papasakojo apie A. Puškino gyvenimą, kūrybą, jo šeimą ir ryšius su Lietuva. Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Senieji rusų lauko žaidimai" – mokėsi žaisti kroketą ir miestučius.

Mokiniai ir mokytojai lankėsi ir Vilniaus senamiestyje esančiame Adomo Mickevičiaus memorialiniame muziejuje, kur išklausė gidės pasakojimą apie poeto gyvenimą ir kūrybą, apžiūrėjo eksponatus, patalpas, kur gyveno poetas. Čia jis kūrė eiles, redagavo poemą „Gražina", čia rinkosi filaretai.

Projekto veiklas, kelionių išlaidas finansavo ir rėmė: Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės,  Alytaus miesto savivaldybė (Jaunimo reikalų taryba), Literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus, Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla, UAB „Multivanas", UAB „Jundos stalių gaminiai".

Nuoširdžiai dėkojame visiems rėmėjams ir partneriams.

Alytaus neformaliojo švietimo centro „Tolerancija" direktorė Nina Šutova

 Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos