NAUJIENOS

« Atgal

Pasaulinė vandens diena

Kovo 22 d.  visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Ji buvo paminėta ir Alytaus Dainavos  progimnazijoje. 8a klasės mokiniai vedė pamokėles visose pradinėse klasėse. Mūsų mažieji mokinukai džiaugsmingai sutiko vyresniuosius draugus. Jie atidžiai klausėsi ir žiūrėjo skaidres, kuriose vandens lašelis vaikus supažindino su vandens apytakos ratu,  pasakojo apie jo svarbą visiems gyviems organizmams ir taupymą, žiūrėjo filmuką apie vandens taršą, sprendė kryžiažodžius, žaidė žaidimus. Pamokėlės buvo įdomios ir naudingos. Tikimės, kad pradinukai labiau domėsis gamta, patys ją saugos, mokys kitus, gerbs ir brangins vandenį.

Kovo 26 ir 28 d. 4a klasės mokiniai su mokytojomis Daiva Grudzinskiene ir Dalia Vitalija Kačanauskiene lankėsi lopšelių-darželių „Saulutė" ir „Pasaka" priešmokyklinėse grupėse ir vedė pamokėles „Eksperimentai su vandeniu". Edukacinių pamokėlių tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir parodyti didžiulę jo svarbą kiekvienam iš mūsų. Šio užsiėmimo metu priešmokyklinukai pasipuošė emblemomis – mėlynais vandens lašeliais.

Vyresnieji mokiniai pakvietė mažuosius draugus patyrinėti vandenį ir jo savybes.  Jie rodė eksperimentus su pieštukais, pipirais, kiaušiniais, saldainiais, popierinėmis gėlėmis ir aiškino, kas vyksta ir kodėl. Po to priešmokyklinukai atliko kolektyvinį darbelį. Vaikai piešė ir pasakojo, kad Žemėje vanduo svarbus ne tik žmonėms, bet ir augalams, vabzdžiams, paukščiams, gyvūnams.  Eksperimentai, atliktas kolektyvinis darbelis padėjo mokiniams suprasti, kad vanduo – mūsų gyvybė, mūsų energija, mūsų sveikata.

Renginiai, skirti Pasaulinei vandens dienai, yra mokykloje vykdomo aplinkos apsaugos projekto „Žaliu taku" veiklos dalis. Šį projektą finansuoja Alytaus miesto savivaldybė.

Alytaus Dainavos progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Dalia Vitalija KačanauskienėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos