NAUJIENOS

Panemuniškė Indrė – Lietuvos mokinių muzikos olimpiados bronzos medalio laimėtoja

Kovo 2 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete vyko VII Lietuvos mokinių muzikos olimpiada. Joje dalyvavo 44 šalies bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai – miesto ir rajonų etapų laimėtojai, taip pat apie 40 jiems pasirengti padėjusių mokytojų ir apie 60 olimpiados dalyviams akompanavusių mokinių, mokytojų.

Olimpiados dalyviai atliko žinių tikrinimo testą, skaitė muzikos raštą iš lapo. Dainavimo ir kompozicijos užduotys LMTA Klaipėdos fakulteto koncertų salėje vyko kaip atviri koncertai, t. y. jaunųjų balsais ir skambančiais instrumentais galėjo mėgautis visi: ir dalyviai, ir olimpiados svečiai, ir kompetentinga vertinimo komisija, vadovaujama LMTA profesorės, Lietuvos muzikų sąjungos prezidentės dr. Audronės Žigaitytės-Nekrošienės.

Mokytojai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo seminare „Šiuolaikinio meninio ugdymo kontekstai: nuo muzikos teorijos link muzikinio ugdymo praktikos". Kartu su mokiniais išklausė smagų vokalinio ansamblio „Kivi" koncertą.

VII Lietuvos mokinių muzikos olimpiadoje III etape dalyvavo Alytaus Panemunės progimnazijos 7a klasės mokinė Indrė Andriuškevičiūtė, kuri tapo I kategorijos III vietos (bronzos medalis) nugalėtoja. Indrei akompanavo grupė mokinių: Austėja Abramavičiūtė, Neda Jastramskaitė, Irmantas Grudzinskas, Gustė Račkauskaitė, 6b klasės mokiniai, 7b klasės mokinė Enrika Azaravičiūtė, 7c klasės mokinė Erika Peleckaitė ir 8c klasės mokinys Mantvydas Kirkliauskas. Indrė  puikiai pasirodė muzikos žinių patikroje ir originalioje kompozicijoje, tad buvo įteikti Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos garbės raštai ir rėmėjų prizai.

Mokiniai grįžo namo daug jaudulio patyrę, išgirdę, pamatę, pasigrožėję jūros ošimu, įgiję kūrybinių idėjų. 

Giedrė Petkevičienė, Alytaus Panemunės progimnazijos muzikos mokytoja metodininkėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos