NAUJIENOS

« Atgal

Nuo sėklos iki žiedo

Kiekvieną rytą  į mokyklą skuba  mokiniai.  Tėveliai, mokytojai kasdien mato, kaip keičiasi vaikai: jie auga, tvirtėja, gražėja, atsiskleidžia kūrybinės galios. Tačiau miesto vaikai augdami tolsta nuo gamtos ir pasaulį pažįsta iš knygelių, televizijos laidų, kompiuterinių žaidimų. Kaip išmokyti mylėti gamtą, joje įžvelgti įdomių dalykų?

Dainavos pagrindinėje mokykloje vykdydami projektą „Žaliu taku", finansuojamą Alytaus miesto savivaldybės, pradinių klasių mokiniai skatinami kurti grožį savo klasės, mokyklos aplinkoje. Vaikai sėjo gėles į lovelius, stebėjo prasikalančius silpnus, gležnus daigelius, matė, kaip jie tvirtėja, vėliau juos išpikiavo, prižiūrėjo ir pasodino lauke. Tokiu būdu mokiniai susipažino su gėlės gyvenimu nuo sėklos iki žiedo. Auginant gėles atsiskleidė gražiausios mūsų vaikų savybės: rūpinimasis ir atsakomybė, smalsumas ir domėjimasis, kantrybė. Visą vasarą atėjusius lankytojus džiugins mokinių užaugintos ir jau skleidžiančios žiedelius gėlės. Dalį užaugintų gėlių daigelių padovanojome lopšeliui-darželiui „Šaltinėlis". Tegul  džiugina gražūs, spalvingi žiedai vaikučius ir jų tėvelius.

Šį pavasarį įgyvendinome mokyklos direktorės Editos Matulevičienės pasiūlytą idėją – mokyklos žaliąsias erdves pritaikėme  edukacinei veiklai.  Iš senų spintelių pagamintose dėžėse buvo pripilta žemių ir padarytas daržas. Mokytojos, mokiniai iš namų atnešė petražolių, krapų sėklų, kelių rūšių pupelių, cukinijų, moliūgų, paprikos, salierų, bazilikų daigų. Vaikai, lankantys aplinkosaugos būrelį „Žaliu taku",  pasėjo sėklas, pasodino daigus ir visą gegužės mėnesį stebėjo jų augimą, gausiai laistė, nes kaitri saulutė greitai džiovino žemę.

Tikimės, kad lietutis dažniau palaistys žemę ir rudenį sugrįžusius vaikus pasitiks mokyklos kieme spalvingos gėlės, o darže – rudens gėrybės.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Dalia Vitalija KačanauskienėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos