NAUJIENOS

« Atgal

Likiškėlių progimnazijos „Erasmus+“ „Grass“ projekto dalyviai Jungtinėje Karalystėje

Alytaus Likiškėlių progimnazijos mokinių ir mokytojų komanda kovo 25–29 d. lankėsi Jungtinės Karalystės Okhemptono (Okehampton) mieste. Tai buvo antroji „Erasmus+" projekto GRASS (Grafinių istorijų kūrimas) išvyka į užsienį  – trumpalaikiai mokinių mainai. Į kelionę vyko aštuoni 5–7 klasių mokiniai ir keturios lydinčios mokytojos (Simona Užkurienė, Asta Dvareckienė, Daliutė Žilinskienė, Daiva Balynienė).

Okhemtono pradinė mokykla yra Anglijos Devono grafystėje, tad visa veikla ir vyko šioje šalies dalyje. Atliepiant projekto tikslus įtraukti mokinius į gilesnį ir analitiškesnį įvairaus tipo tekstų, kūrinių skaitymą, pasitelkiant priemones, naudojamas rašymo ir iliustravimo procese, kuriant grafinius apsakymus ir vyko įvairi veikla (šį kartą ekologijos ir tvaraus gyvenimo būdo temomis): Atlanto vandenyno paplūdimyje mokiniai piešė, iš akmenyno, atskirto nuo jūros, rinko įvairius gyvūnus ir augalus, juos vėliau perkėlė į atvirą vandenyną, rinko paplūdimyje esančias šiukšles.

Svečiuodamiesi Okhemptono pradinėje mokykloje, turėjome labai įdomios veiklos bei pramogų: dalyvavome meninėse dirbtuvėse, kur kiekvienas nuspalvinome gipsinę žuvelę, jas vėliau gavome parsivežti namo, mokėmės tradicinio šio krašto šokio, jis buvo įdomus ir nematytas, o vadinosi „Alavo kasyklų triušiai". Turininga buvo ir pažintinė-pramoginė programa: susipažinome su Devono krašto ypatumais Dartmūro (Dartmoor) muziejuje, aplankėme gražiąją Eksterio (Exeter) katedrą, Dartmūro nacionaliniame parke laukė tikras išbandymas – kopėme tikrai sunkiai, bet vaizdai iš viršaus į apylinkes buvo verti pastangų. Dartmūras – 4700 ha negyvenamų tyrlaukių – viržiais apaugusios dykynės, skurdžios pelkės ir mylių mylios granito – tai vieta, į kurią turi atvykti, kad pajustum nepalenkiamą gamtos tvirtybę. Lankėmės Morwellham Quay muziejuje, kur vyko įvairi edukacinė veikla: keramikos dirbtuvėse mokėmės lipdyti iš molio, dalyvavome karalienės Viktorijos laikų mokyklos pamokoje, lankėmės senojoje vario kasykloje, kur sužinojome, kaip sunkiai buvo išgaunama vario rūda. Mokiniai dalyvavo edukacijoje senovinėje kepykloje –  kiekvienas paruošė po bandelę ir iškepusią gavo suvalgyti, pabaigoje visi buvome pavaišinti šio krašto skanėstais ir arbata. Paskutinę viešnagės dieną lankėmės Okhemptono rotušėje, visus projekto dalyvius pasveikino vicemerė, o Okhemptono pradinės mokyklos mokiniai pristatė savo miesto istoriją. Žiūrėdami nuotraukas prisiminėme visus savaitės įvykius, lankytas vietas, įvykdytas užduotis, patirtus nuotykius.

Kadangi projekte dalyvauja ir Italijos bei Ispanijos mokyklos, mūsų mokiniams buvo labai smagu susipažinti ir pabendrauti su bendraamžiais iš šių šalių, tikimės, kad užsimezgusi draugystė nenutruks ir ateityje.       

Alytaus Likiškėlių progimnazijos informacijaDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos