NAUJIENOS

KTU klasių gimnazistams atvertos tyrinėjimų durys

Alytaus Putinų gimnazijoje vyko baigiamasis KTU klasių – Ib ir IIb – renginys „Mūsų nominacijos". Taip gimnazistai užbaigė šiuos mokslo metus, kurie buvo turiningi išvykų į universitetą, susitikimų su dėstytojai gimnazijoje, o svarbiausia – daug kūrybinės, tiriamosios ir praktinės veiklos.

Pirmokai, apibendrindami pirmųjų veiklos metų patirtį, pristatė filmuotą medžiagą, o antrokai džiaugėsi netradicine veikla tiksliųjų ir gamtos mokslų pamokose, ypač robotikos patirtimi ir tiriamųjų darbų rezultatais.

Renginio „Mūsų nominacijos" iniciatorė ir veiklos koordinatorė direktorės pavaduotoja ugdymui Vyta Šiugždinienė džiaugėsi vedėjų ir organizatorių Gintarės Kazlauskaitės, Gintarės Čiginskaitės ir Dominyko Nedzinsko sumanumu, išradingumu.

Visi antrokai buvo pastebėti, įvertinti ir nominuoti.

Mokiniai išgyveno džiaugsmingas akimirkas, kai varžėsi iš „varnalėšų" detalių kurdami vasaros paspirtuką. Konstruktorių, primenančių varnalėšų kibučius, keletą komplektų nupirko gimnazija, nes konstravimas neatskiriamas nuo loginio mąstymo, jis lavina kūrybiškumą ir vaizduotę. Patiko  gimnazistams ir kitos užduotys: muzikinės spėlionės ir sporto rungtys.

Po renginio nuomonėmis dalijosi ir pirmokai, ir antrokai: „patiko nominacijos; įdomios užduotys; grupė, kuri grojo; manau, verta ir būsimiems antrokams rengti tokio formato renginį; smagu, kad išlaikyta neformali atmosfera; patiko, kad buvo daug interaktyvios veiklos".

KTU klasių mokiniai prisiminė, kaip FAB LAB laboratorijoje ugdymosi dieną gamino robotą ranką, paskaitas universitete: „Niutono žiedai", „Kritinė būsena", „Geigerio skaitiklio signalas" ir kitą veiklą.

Antrokai palinkėjo pirmokams tikslingos ir prasmingos veiklos kitąmet.

Vilija Kazlauskaitė, jaunoji Putinų gimnazijos žurnalistėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos