NAUJIENOS

« Atgal

Konkurso „Receptas skaitytojui“ dalyviai darbais patvirtino tiesą – „Perskaitysi knygą – pasveiksi“

Alytaus mokyklų konkurse „Receptas skaitytojui", skirtame Juozo Tumo-Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms, laimėtojai buvo apdovanoti ne tik Putinų gimnazijos padėkos raštais, bet ir atminimo dovanėlėmis, jas įteikė „pats Vaižgantas", Putinų gimnazijos trečiokas Redas Skidzevičius.

Susirinkusius svetainėje pasveikino Alytaus Putinų gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė, o renginio vedėjos Simona Gerlinskaitė ir Dalija Lipska emocingai pristatė rašytoją. Dalyviai ir svečiai žiūrėdami „Klausimėlį"(filmavo ir pristatė antrokai Gabija Sergejevaitė, Domantas Aleksynas ir trečiokas  apie Vaižgantą, įsitikino, kad mokiniai – tikri literatūros žinovai. 

Svetainėje pristatyta mokinių darbų paroda, su ja Putinų gimnazijos skaitykloje sausio mėnesį visi norintys jau turėjo galimybę susipažinti. Eksponuojami Vidzgirio ir Šaltinių pagrindinių mokyklų, „Volungės" ir Piliakalnio progimnazijų, Jotvingių ir Putinų gimnazijų mokinių darbai. Organizatorės dėkoja rėmėjams, kurių dovanėlės pradžiugino konkurso nugalėtojus: „Baltic Travel Service" Alytaus skyriaus Baltijos kelionių agentūrai, „Alytaus naujienoms", Putinų gimnazijai, Seimo nariui Juliui Sabatauskui ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriui.

 Smagu, kad mokinai, kurie konkursui skyrė ne vieną kūrybos valandą, išeis nešini atminimo dovanėlėmis.

Gili išmintis slypi mokinių darbuose: „Perskaitysi knygą – pasveiksi". „Skaitymas lavina atmintį, mažina stresą, tampame protingesni, susirandame draugų, kurie nepastebi mūsų trūkumų, gydo vaizduotę". „Jei skaito tėvai, skaitys ir vaikai. Jei skaitys vaikai, bus priversti skaityti ir tėvai". Alytaus miesto 5–10 klasių mokiniai savo darbuose aiškina skaitymo poveikį:  „Pralinksmina"; „Leidžia pasinerti į burtų pasaulį, pasijusti laimingam ir gyventi tūkstantį gyvenimų". Vienas konkurso dalyvis pasiūlė pradedančiam skaitytojui pasigaminti vaistų: „Žiupsnelis laiko, 3 valgomieji šaukštai noro skaityti, 1 puodelis smalsumo arbatos ir 2 valgomieji šaukštai pasiryžimo atplėšti akis nuo telefono."

Autoritetinga lietuvių kalbos ir dailės bei technologijų mokytojų komisija vertino ne tik turinį, bet ir pateikimo formą.

I vietą komisija skyrė Urtei  Dvareckaitei, Alytaus Jotvingių gimnazijos mokinei (konsultavo mokytoja Rima Bartkienė), ir Andrij Boiko, Alytaus Putinų gimnazijos mokiniui (konsultavo mokytoja Daiva Baliukonytė);

II vietą – Ingai Bartulevičiūtei, Alytaus Piliakalnio progimnazijos mokinei (konsultavo mokytoja Kristina Krisiulevičienė).

Už temos atitikimą padėkos raštu apdovanota Morta Kocimaitė, Alytaus Putinų gimnazijos mokinė (konsultavo mokytoja Daiva Baliukonytė), ir Eglė Struckutė, Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos mokinė (konsultavo mokytoja Milda Vilkelytė).

Už žaismingumą padėkos raštu apdovanota Rūta Baležentytė, Šaltinių pagrindinės mokyklos mokinė (konsultavo mokytoja Elė Zdanavičienė), ir Emilija Vildaitė, Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos mokinė (konsultavo mokytoja Milda Vilkelytė).

Už originalumą padėkos raštu apdovanota Lucia Kavaliauskaitė, Alytaus Piliakalnio progimnazijos mokinė (konsultavo mokytoja Kristina Krisiulevičienė).

Už prasmingiausią tekstą padėkos raštu padėkos raštu apdovanota Jurgita Biekšaitė, Alytaus ,,Volungės" progimnazijos mokinė (konsultavo mokytoja Laima Staučaitė); padėkos raštu apdovanota Gerda Šarkaitė, Alytaus Putinų gimnazijos mokinė (konsultavo mokytoja Laima Bautronienė).

estetiškumą padėkos raštu apdovanota Akvilė Juškauskaitė, Alytaus Putinų gimnazijos mokinė (konsultavo mokytoja Danguolė Gintalienė), ir Audinga Sudvajūtė, Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos mokinė (konsultavo mokytoja Dangerūta Jakniūnienė).

Už nuotaikingumą padėkos raštu apdovanotas Benediktas Vjužaninas, Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos mokinys (konsultavo mokytoja Milda Vilkelytė),  ir  Elvinas Žvirblys, Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos mokinys (konsultavo mokytoja Dangerūta Jakniūnienė).

Recepto skaitytojui konkurso organizatorės Alytaus Putinų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Daiva Baliukonytė ir Danguolė Gintalienė dėkoja Alytaus miesto mokiniams ir juos konsultavusioms mokytojoms, kurie atsiliepė kviečiami ir dalyvavo jau penktą kartą organizuotame renginyje.

Putinų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Daiva Baliukonytė

Eglės Juodžiukynienės nuotr.Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos