NAUJIENOS

« Atgal

Judumo savaitė lopšelyje-darželyje „Du gaideliai“

 

Šių metų Europos judumo savaitės „Žingsniuokime kartu" tikslas yra atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą ir važiavimą dviračiu bei naudą mūsų sveikatai ir aplinkai. Vaikščiojimas ir važiavimas dviračiu padeda išlaikyti sveiką širdį ir kūną.

Tad vadovaudamasi pagrindiniu tikslu mūsų įstaiga ir kūrė renginius vaikams, jų tėvams ir žinoma sau. Judumo savaitės atidarymą pradėjome žygiu pėsčiomis prie Mažosios Dailidės ežerėlio. Kelionės metu vaikai skaičiavo žingsnelius, grožėjosi nuostabiu mūsų miestu ir, žinoma, nepamiršo pasportuoti prie vandens su būriu draugų. Pasiekėme rekordinį žingsnelių skaičių – 1 500. Mažieji darželio ugdytiniai su savo auklėtojomis žingsnelius skaičiavo darželyje, savo aikštelėse, salėje. Pasisėmę jėgų ir noro sportuoti, būti gryname ore, antradienį vaikai savo mažais žingsneliais bėgo aplink darželį. Kas ratą, kas du, o vyresni ir tris. Vėliau mankštinosi kartu su draugais, žaidė estafečių, išbandė įvairias balansines trasas.

Pilni noro ir džiaugsmo keliauti pėsčiomis trečiadienį nukeliavome ir į Alytaus miesto teatrą –  žiūrėjome spektaklį „Pikseliukas".

Penktadienį visus įstaigos vaikučius, auklėtojas ir tėvelius auklėtojos Renata Komičienė ir Tamara Cibulskienė pakvietė į Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos organizuojamą akciją „Rieda ratai rateliukai". Šventės metu su vaikais išdykavo Pepė, kuri niekaip negalėjo suprasti, kam reikalingos taisyklės, jei kamuoliu norisi žaisti tiesiai ant perėjos. Tik geroji Ženklų eismo žinovė su vaikų pagalba sugebėjo Pepei įrodyti, kad gatvėje žaisti negalima. O kad Pepė įtvirtintų visas taisykles, į pagalbą atėjo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Laura Svolkinaitė ir vaikų numylėtinis policijos rėmėjas šuo Amsis. Pareigūnė visiems priminė, kaip saugiai pereiti gatvę, kur važinėti paspirtukais, o Amsis draugiškai įsitraukė į paspirtukų ir dviratukų varžybas. Kartu su vaikais važinėjo, išdykavo ir, žinoma, fotografavosi. Tą dieną įstaigoje karaliavo apie 200 bemotorių transporto priemonių, kurias mums parūpino tėveliai.

Kadangi visi suplanuoti renginiai netilpo į vieną savaitę, tad aktyviai judėjome ir kitą. Prisijungdami prie Lietuvos asociacijos „Sportas visiems" vykdomų judumo savaitės renginių šokome „Be active – judėk šokio ritmu 2019". Kas daugiau, kas mažiau, bet šokome visi. Juk kuo mūsų daugiau, tuo judėti visiems smagiau. Šokome grupėse, kieme ir žinoma salėje visi kartu.

Mūsų įstaiga pasižymi bendruomeniškumu. Tad niekaip negalėjome į judumo savaitės renginius neįtraukti visų bendruomenės narių. Dviejų savaičių renginius užbaigėme visos bendruomenės sporto švente „Sportuoju su šeima". Sporto šventę su tėveliais tradiciškai darome rudenį ir pavasarį. Šį rudenį  sporto šventės idėja – atskleisti sporto šakų įvairovę, naudojant sporto šakos elementus ir netradicines priemones. Kiekviena grupė, pasitelkdama išmonę ir fantaziją, parengė jai patikėtos sporto šakos žaidimo aikštelę. Tad visi žaidėme gerai žinomą futbolą, krepšinį, susipažinome su rankiniu, tinkliniu ir regbiu, išbandėme beatlono trasą. Kas nepavyko mažiesiems, tai padarė tėveliai. Juk visiems kartu neįveikiamų užduočių nėra. Už fizinį aktyvumą, draugiškumą, gerą nuotaiką, šventės vedėjas ežys, auklėtoja Tamara Cibulskienė, visus apdovanojo padėkomis ir medaliais.

Džiaugiamės, kad mūsų mažųjų tėveliai nėra abejingi fiziniam vaikų judėjimui. Visada padeda rengiant šventes jų vaikams ir su dideliu entuziazmu prisideda patys.  Tik visi kartu mes galime ugdyti sveiką ir judrų vaiką.

Auklėtojos Renata Komičienė ir Tamara Cibulskienė

 Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos