NAUJIENOS

« Atgal

Jaunieji Jotvingių gimnazijos tyrėjai garsina miesto vardą

Birželio 12 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre vyko STEAM mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas" baigiamasis renginys, Jame Jotvingių gimnazijos mokinių komanda buvo įvertinta I vieta ir kelione į mokslo centrą „Heureka" Suomijoje.

Alytaus Jotvingių gimnazijai konkurse atstovavo dvi antrųjų  klasių mokinių komandos, atlikusios tiriamuosius darbus. Nors tai buvo biologijos darbai, mokiniai turėjo pritaikyti savo žinias ir gebėjimus, įgytus chemijos, IT, matematikos pamokose, pademonstruoti tiriamojo darbo atlikimo metodikos išmanymą, gebėjimą dirbti komandoje ir siekti bendro rezultato.  Mokinių darbams vadovavo biologijos mokytoja Lina Rutkauskaitė, tačiau mokinių sėkmė yra visų jiems dėstančių mokytojų, taip pat ir jų auklėtojų bendras darbo rezultatas.

Tiriamąjį darbą „Paprastosios pušies Pinus sylvestris žievės pH tyrimas Alytaus rekreacinėse teritorijose" atliko Gintarė Kubiliūtė, 2b klasė (auklėtoja V. Ulinskienė), Lukas Baranauskas, 2c klasė (auklėtoja D. Miklaševičienė), Augustas Markevičius ir Julius Janulevičius, 2d klasė (auklėtoja E. Baciuškienė). Šis darbas buvo įvertintas I vieta. Darbo pristatymą galite pamatyti čia: https://www.youtube.com/watch?v=94wus6dJl3w

Antrasis, ne mažiau vertingas, tačiau konkurse mažiau įvertintas tiriamasis darbas „Mitybinės terpės maistinės sudėties įtaka mielių populiacijos augimui", atliktas Ivetos Abramavičiūtės, Gretos Aliulytės, Augusto Daujoto ir Karolio Kuliešiaus, 2a klasė (auklėtoja V. Jurčienė). Mokiniai gavo dalyvių pažymėjimus. Darbo pristatymą galite pamatyti čia: https://www.youtube.com/watch?v=WRBS330jHu4&feature=youtu.be

Nugalėtojai ir jų mokytoja turėjo galimybę susipažinti su tolimesniems moksliniams pasiekimams įkvepiančiomis Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro erdvėmis, stebėti centro darbuotojų mokiniams ir mokytojams padovanotą išskirtinį bandymų su  skystu azotu šou, išgirsti geriausius kitų mokinių pristatymus ir priimti švietimo ir mokslo ministrės J. Petrauskienės sveikinimus.

Smagu kartu su mokiniais patirti ne tik mokymosi, bet ir pergalės džiaugsmą.

Lina RutkauskaitėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos