NAUJIENOS

« Atgal

Į vasarą smagiai – „Pasivaikščiokime senolių takais“

Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės skelbtame projektų atrankos konkurse. Prioritetu pasirinkę pilietiškumo, bendruomeniškumo, tautiškumo, etninės kultūros, partnerystės, kūrybiškumo ir saviraiškos ugdymą vasaros poilsio metu, gavome finansavimą ir organizavome vasaros stovyklą. Birželio 7–18 d. Šaltinių pagrindinėje mokykloje vyko vasaros stovykla ,,Pasivaikščiokime senolių takais". Siekdami gretimai esančių ugdymo įstaigų bendradarbiavimo, į stovyklos veiklą pakvietėme įsitraukti ir Alytaus lopšelio-darželio ,,Šaltinėlis" priešmokyklinių grupių ugdytinius. Taip pat veikloje dalyvavo Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos 1b ir 5a klasių mokiniai.

Stovykla buvo organizuojama žinant didelį Alytaus miesto mokinių tėvų norą ir kokybiško vaikų vasaros užimtumo poreikį. Vyresnieji vaikai tapo mentoriais, globėjais. Jaunesnieji mokėsi iš vyresniųjų. Vyresnieji įtvirtino turimas žinias, įgijo naujų, o jaunesnieji mokėsi pavyzdžio metodu, tokiu būdu ugdydamiesi socialinę, emocinę kompetenciją. Mokiniams buvo sudarytos sąlygos perimti liaudies tradicijas vaikams priimtinais būdais ir formomis. Siekėme, kad jie patirtų džiaugsmą, nuostabas, pasididžiavimą.

Pirmoji stovyklos diena prabėgo V. ir J. Biesevičių sodyboje, Radžiūnuose. Dalyvaudami edukacinėje programoje „Bitute, pilkoji" stovyklautojai atnaujino žinias apie bites, medaus gamybą, liejo žvakes, vaišinosi melisos arbata ir medaus pyragu, kepė meduolius.

Kitą vasaros stovyklos dieną stovyklautojai viešėjo Alytaus dailiųjų amatų mokykloje. Aplankė visas studijas ir galerijas, sužinojo, kaip pinama vytelėmis, tapoma ant šilko, gaminami juvelyriniai dirbiniai, kokiais būdais ir priemonėmis žiedžiami moliniai puodai ir keramikos dirbiniai, lankėsi tekstilės studijoje bei dalyvavo amatų parodoje.

Perimdami liaudies tradicijas, stovyklautojai lankėsi Alovės amatų centre. Dalyvaudami edukacinėje programoje „Viskas apie duoną Alytaus krašte", mokiniai susipažino su duonos ir senovinių sausainių kepimo technologijomis, patys susiformavo duonos kepalėlius ir išsikepė savo duonelę. Be to, visi dainavo, minė mįsles, vaišinosi sausainiais ir žolelių arbata.

Pirmokai ir penktokai lankėsi sodyboje „Grikucis" Pamerkių kaime, Varėnos raj. Mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo". Stovyklautojai klausėsi pasakojimo, vykdė įvairias užduotis, vaišinosi grikiniais blynais, grikiniu pyragu, virė sriubą. Visiems labai patiko pramoga – maudynės Merkio upėje.

Stovyklos „Pasivaikščiokime senolių takais" veikla nusitęsė iki Birštono. Stovyklautojai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pažink žirgą". Visiems daug įspūdžių paliko pasivažinėjimas karieta po Birštono miestą, apsilankymas „Eglės" sanatorijoje. Po to  stovyklautojai mėgavosi ypač sveiku „jūrinio efekto" oru vieninteliame Lietuvoje mineralinio vandens garinimo bokšte.

Paskutinę stovyklos „Pasivaikščiokime senolių takais" dieną mokiniai lankėsi juodosios keramikos dirbtuvėse Merkinėje. Stovyklautojai išgirdo molio atsiradimo istoriją, minkė molį ir gamino dirbinius, kopė į Merkinės piliakalnį, gėrėjosi Merkio ir Nemuno santaka, aptarė stovyklos veiklą.

Stovyklos tikslas – skatinti domėtis krašto istorija, patrauklia forma susipažinti su aplinka, kurioje gyveno senoliai, proseneliai, ugdyti aktyvumą, kūrybiškumą, atskleisti praeities ir šiuolaikinio pasaulio sąsajas – buvo pasiektas. Priešmokyklinių grupių mokiniai, pirmokai ir penktokai, dalyvaudami bendroje veikloje, įgijo etnokultūrinės patirties, o jų tėveliai džiaugėsi, kad vaikai patyrė atradimo džiaugsmą bei mokėsi vienas kitam padėti, bendradarbiauti.

„Man stovykla labai patiko. Daug sužinojome apie grikius, valgėme grikių blynus, grikių pyragą, rūgštynių sriubą. Po to maudėmės. Grįždami namo, kartu su pirmokais dalyvavome protų mūšyje. Buvo labai smagu." (Viltė Ū.)

Alytaus Šaltinių pagrindinė mokyklos informacijaDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos