NAUJIENOS

« Atgal

Gimnazistai Vilniuje pristatė komandinį darbą „Švyturys“, sukurtą Putinų gimnazijos „FabLab“ dirbtuvėse

Alytaus Putinų gimnazijos jungtinė dvidešimties mokinių grupė iš Ia, b, c ir III klasių bei  mokytojai, dirbantys Putinų gimnazijos „FabLab" dirbtuvėse – technologijų mokytoja Virginija Vasiliūnienė ir fizikos mokytojas Tomas Buzaitis – vyko į Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnaziją ir dalyvavo kūrėjų mugėje – mokyklos „Maker Faire", kurią organizavo „Meškėnų" laboratorija. „Meškėnų" laboratorija – tai pažintinė, skaitmenizuotos gamybos laboratorija, keliaujanti per ugdymo įstaigas bei renginius, jau ne kartą lankėsi Putinų gimnazijoje.

Su mokinių grupe į Vilnių vyko ir Putinų gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė, nes ji yra „FabLab" dirbtuvių mokykloje įkūrimo iniciatorė, tai pat gamtos mokslus kuruojanti vadovė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Kerevičienė.

Jono Basanavičiaus progimnazijoje vykęs „Maker Faire" – tai renginys, kuriame švenčiamas išradingumas ir kūrybiškumas, čia dalyvavo Vilniaus licėjaus, Vilniaus Jėzuitų, A. Mickevičiaus, Karoliniškių, Elektrėnų „Versmės" gimnazijų bei progimnazijų komandos ir kitos, kurių mokyklose įkurtos ir veikia „FabLab" laboratorijos. „Maker Faire" skirtas kūrybai plačiąja prasme, nes sujungia mokslą, technologijas, verslą, meną, amatus ir „Pasidaryk-Pats" iniciatyvas.

 „Renginyje dalyvavo tik tos Lietuvos mokyklos, kuriose veikia „FabLab"  dirbtuvės, arba tos, kurios kurs jas, Technologijų mokytojų asociacijos, „M-Lab" ir Vilniaus mini „Maker Faire" komandos.

„Maker Faire" metu pamatėme skirtingų mokyklų „FabLab" gimusius moksleivių projektus, daiktus ar gaminius fotonikos, DIY (pasidaryk pats) biologijos ir kitomis temomis.
Buvome skaitmenizuotos gamybos technologijų laboratorijoje (J. Basanavičiaus progimnazijos „FabLab"), aplankėme Virtuvės mitų griovėjų virtuvę, kitas technologijų bei STEAM aplinkos erdves. Pabendravome su bendraminčiais", – įspūdžiais dalijasi mokytoja Virginija Vasiliūnienė.

OLAB (mechanikos, elektronikos, robotikos ir kitų technologijų forumas) surengė jaunųjų išradėjų konkursą „Maker Faire" dalyviams. Putinų  gimnazijos mokinių grupė (Augustas Narkevičius, Ib, Matas Bielskas, Ib, Dominykas Būtėnas, Ib, Dominykas Soročan, Ic, Rokas Marčiulaitis, Ic ) pristatė komandinį darbą „Švyturys". Jie net ir mokinių atostogų metu rinkosi į „FabLab" ir kūrė šį projektinį darbą. Komandai vadovavo mokytoja Virginija Vasiliūnienė, o mokiniai, susidomėję projektu, labai daug laiko dirbo patys.

Mūsų komanda laimėjo šaunių prizų, komisiją sudomino „Švyturys", sumodeliuotas „Inkscape" programa, išpjautas lazerine pjaustykle iš medžio faneros. Švyturyje yra įmontuotas varikliukas, jį suka 9 voltų baterija, o ledinė lemputė siunčia baltus signalus.

Grįžę iš Vilniaus, kalbinti gimnazistai sakė, kad ir ateityje „neapleis inžinerinės veiklos ir galbūt rinksis inžinerinę specialybę"; „iš bendraminčių pasimokiau, kad viską galima sukurti, tik nereikia po pirmos nesėkmės pasiduoti";  „nėra nieko įdomiau, kaip pačiam sugalvoti ir įgyvendinti".

Putinų gimnazijos „FabLab" dirbtuvėse gimnazistai įgyvendina savo kūrybines idėjas.

Alytaus Putinų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Daiva BaliukonytėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos