NAUJIENOS

« Atgal

Gedulo ir vilties diena paminėta Vilniuje

Gedulo ir vilties dieną Alytaus „Sakalėlio" pradinės mokyklos folkloro ansamblio „Sakalėlis" mokiniai, vadovaujami muzikos mokytojos metodininkės Redos Vokietaitienės, lankėsi Naujosios Vilnios geležinkelio stoties memoriale, kur pagerbė sovietmečio aukų ir pasipriešinimo kovų dalyvių atminimą. Vaikai sudainavo lietuvių liaudies dainą ,,Jau brolelis ant vainelės rengias". Mokiniai ne tik dainavo, bet ir įteikė tremtiniams savo rankomis pagamintus keraminius raktus – kaip paliktų namų simbolį, juos nulipdė kartu su mokytoja metodininke Lijana Gudaitiene.

Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jau 24 kartą Naujosios Vilnios geležinkelio memoriale vyksta Trėmimo metinių minėjimo renginiai. Mokiniai klausėsi Seimo Pirmininko V. Pranckiečio, Vilniaus miesto savivaldybės mero R. Šimašiaus. Tylos minute pagerbė tremtyje žuvusius tėvynainius. Patriotines dainas atliko V. Povilionienė ir P. Vyšniauskas, Vilniaus politinių kalinių ir tremtinių choras „Laisvė". Kunigas R. Doveika pašventino duoną ir paragino „nemaišyti laisvės ir laisvalaikio".

Minėjime taip pat dalyvavo Kultūros ministerijos, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje vertinimo atstovai, nuo okupacinio režimo nukentėjusių bendruomenių atstovai ir jų artimieji.

Mokinių atmintyje tikrai išliks ši data ir jos reikšmė kiekvienam lietuviui.

Vyresnioji pradinių klasių mokytoja, Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė Vilma ŽilionienėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos