NAUJIENOS

« Atgal

Erasmus erdvėje – Matematikos galia

Erasmus+ programos projekto „Matematikos jėga" („The power of Maths") antrasis partnerių iš Lenkijos, Italijos, Portugalijos ir Turkijos susitikimas gegužės 19-25 dienomis vyko Alytaus Piliakalnio progimnazijoje.

Pagrindinės susitikimo veiklos:

·         pasidalijimas gerąja darbo patirtimi mokant matematikos;

·         matematikos taikymas ir svarba kasdieniniame gyvenime;

·         susipažinimas su Lietuvos ir Alytaus kultūra ir istorija.

Mūsų mokiniai kartu su užsieniečiais labai aktyviai įsijungė į projektą „Matematika virtuvėje". Technologijų klasėje susiskirstę į 5 grupes mokiniai sprendė problemas, susijusias su matematikos taikymu virtuvėje, o svarbiausia užduotis – iškepti pyragą pagal gautą receptą. Svarbiausia, reikėjo perskaičiuoti visus reikalingus maisto ingredientus duotame recepte. Mokiniai, atlikę reikiamus skaičiavimus, vyko į parduotuvę pirkti produktų. Tada visi draugiškai pasidalijo užduotis: vieni svėrė, kiti maišė tešlą, skaičiavo pyrago savikainą, nustatė antkainį, paskaičiavo pelną ir 100 gramų pyrago turimas kalorijas. Vakare vyko projekto rezultatų  pristatymas ir  pyragų degustacija. Labiausiai užsieniečiams patiko medaus tortas bei mums visiems žinomas „Tinginys".

Vizito metu mokiniai vykdė ir kitas matematines užduotis: žaidė matematinius žaidimus „Atspėk žodį", „Laivų mūšis", „Gimtadienio tortas" bei dalyvavo edukacinėje programoje „Geometrija audimo raštuose", lankėsi pamokose. Labai patiko svečiams miesto kraštovaizdis ir gamta. Jie aplankė miesto sodą, Dailidės ežerėlį, Baltosios rožės tiltą, Alytaus piliakalnį kartu vykdydami projektą „Geometrija gamtoje". Taip pat susipažino su Lietuvos istorija, architektūra, kultūra lankydamiesi Vilniuje, liko sužavėti Trakų pilimi.

Svarbia vizito dalimi buvo apsilankymas Alytaus miesto savivaldybėje, kur susitikome su vicemere J. Šukevičiene, švietimo ir sporto skyriaus vedėja R. Ališauskiene, tarybos nare L. Kirkliauskiene. O susipažinimo vakare „Draugystės tiltai" visi partneriai pristatė savo šalies tradicinius šokius, dainas, žaidimus.

Paskutinę projekto dieną Pivašiūnų amatų centre dalyvavo edukacinėje programoje „Bulvinių bandų gamyba". Svečiams patiko ne tik bandos, bet ir lietuvių liaudies amatai, o labiausiai sužavėjo lietuviškas svetingumas.

Projekto dalyviai ne tik pažino vieni kitus, susipažino su Lietuvos kultūra, tradicijomis, aplankė istorines vietas, bet ir tobulino viešojo kalbėjimo, užsienio kalbos įgūdžius, pasitikėjimą savimi bei toleranciją kitiems.

Su nekantrumu laukiame sekančių susitikimų, kurie vyks Portugalijoje, Turkijoje ir Lenkijoje jau sekančiais mokslo metais.

Rita Barysienė, Piliakalnio progimnazijos projekto koordinatorėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos