NAUJIENOS

« Atgal

Du žvilgsniai – dvi pozicijos

Lapkričio 12 d. gimnazijoje lankėsi „Alytaus naujienų" redaktoriaus pavaduotoja, žurnalistė Rūta Jasionienė. Susitikimo metu sužinojome keletą žurnalistų virtuvės paslapčių bei kaip skirtingai yra vertinami straipsniai, kurie spausdinami laikraščiuose, ir tie, kurie atsiduria elektroninėje erdvėje. Pasirodo, kad nors ir gyvename technologijų amžiuje ir straipsniai, patalpinti elektroninėje erdvėje, renka vis daugiau skaitytojų, daugiau dėmesio ir laiko vis dar yra skiriama literatūrai, kuri yra atspausdinama. Taip pat aptarėme, kokius straipsnius gali rašyti dirbtinis intelektas, kokia dirbtinio intelekto ateitis ir kaip tai paveiks žurnalistus.

Susitikimas su „Alytaus naujienų" redaktoriaus pavaduotoja Rūta Jasioniene gimnazijos skaitykloje saulelei krypstant vakarop nebuvo nei nuobodus, nei pažymėtas moralais ar stebėjimu „iš aukšto", nors jaunąjį žmogų, norintį ir gebantį rašyti, pamokyti kartas nuo karto verta.

Tik gaila, kad mūsiškių „plunksnadraskių" buvo mažoka. Jauniesiems žurnalistams ar tiesiog žinučių autoriams būtų pravartu sužinoti, kokios yra naujausios žiniasklaidos tendencijos, aktualijos Skandinavijoje ar kur kitur.

Pokalbis apie įvairių portalų ir tradicinių spaudos puslapių santykius padėjo suprasti, jog sulaukėme laikų, kada žinios, įvairios jų priemonės tapo mūsų sudėtingo gyvenimo liudininkas, garantas.

Junita Dabušinskaitė, III a klasės mokinė, ir Vytautas Bigaila, neformaliojo ugdymo mokytojas

Eglės Juodžiukynienės nuotr.Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos