NAUJIENOS

« Atgal

Alytaus Putinų gimnazijos ugdymo diena – „Lietuvos kariuomenei 100“

Alytaus Putinų gimnazijoje antradienis – pažintinės veiklos diena, skirta Lietuvos kariuomenės 100-mečiui paminėti. Tai graži tradicija, kuriai jau keletą metų gimnazijoje skiriama ypač daug dėmesio. Šia proga mokykloje vyksta daugybė įvairiausių pramogų ir susitikimų, kiekvienais mokslo metais Kariuomenės diena minima vis įvairesnėmis formomis.

Pirmokams jaunieji gimnazijos šauliai organizavo pristatymą „Aš  didžiuojuosi būdamas šauliu". Apie tarnybą gimnazistams pasakojo Antanas Karalukas, 101 kuopos vadas; Rolandas Juonys, 102 kuopos vadas; Adolfas Barysas, jaunųjų šaulių būrelio vadovas; šaulys Jonas Dagilius, Darius Navalinskas, jaunųjų šaulių būrelio vadovas; Edvinas Šaulys, jaunųjų šaulių vadas; Juozas Luckus, rinktinės vado pavaduotojas, ir Skirmantas Valatkevičius, rinktinės vadas.

Mokiniai kūrė 100 sveikinimo atvirukų Lietuvos kariuomenei, klausėsi Irutės Gudebskaitės pasakojimų „Grįžau iš misijos".

Antrokė Greta apie susitikimą su Irute Grudebskaite pasakojo: „Būdama Sirijoje mergina savo akimis pamatė, kokie žiaurūs karo padariniai. Ji per pusės metų tarnybą stebėjo, kaip skursta žmonės karo zonoje, kaip dalijasi viskuo, ką turi, su savo likimo broliais. O tie, kurie turtingi, jie ne tokie draugiški." I. Gudebskaitė pristatė gyvenimo Sirijoje, savanorių misijos būstinėje Turkijoje, karių ir savanorių gyvenimo sąlygų nuotraukas.

Viešo kalbėjimo dirbtuvės su aktoriumi Mantu Cegelsku skirtos mūsų trečiokams, jie išklausė 5 valandų kursą ir dalyvavo viešojo kalbėjimo pratybose. Viešojo kalbėjimo mokymuose labai svarbi atmosfera ir nusiteikimas gerai praleisti laiką. „Viešasis kalbėjimas susijęs su stresu ir baime, tad jeigu mokysimės šio meno stresuodami, nieko neišmoksime. Būdami atsipalaidavę, apie sudėtingus dalykus kalbėsime paprastai, kitomis akimis pažvelgę į baimę keliančius užduotis, pamatysime, kad jos įmanomos ir smagios", ­– sakė lektorius. Aktorius Mantas atskleidė keletą svarbių viešojo kalbėjimo paslapčių, drauge su mokiniais interpretavo kalbėjimo situacijas, pristatė vaizdo medžiagą ir ją nagrinėjo.

KTU klasės ne tik dalyvavo ugdymo dienos renginiuose, bet ir tęsė mokymus. Ib klasė klausė paskaitų: „Laiko planavimas ar kaip rasti papildomą valandą miegui?"; „Karjera: kaip svajones paversti realybe?"; sėmėsi praktinių įgūdžių ,,FabLab Kaunas" kūrybinėse inžinerijos dirbtuvėse.

 IIb klasė išgirdo paskaitas: „Karjera: kaip svajones paversti realybe?"; „Laiko planavimas ar kaip rasti papildomą valandą miegui?" ir „Kokie jonvabaliai slypi tavo telefone?".

Gimnazijoje sporto salėje vyko varžybos, o kieme – orientacinės varžybos, jose dalyvavo I–II klasių mokiniai, vadovavo jaunųjų šaulių (Id ir IId) klasės moksleiviai ir jų auklėtojas Gintaras Kličius.

Kadangi  lauke oras šaltas, gimnazistus ir mokytojus šildė kareiviška košė ir arbata.

Informuoja jaunieji žurnalistaiDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos