NAUJIENOS

Alytaus Putinų gimnazijoje vyko tradicinė meninio skaitymo popietė

„Kai tariu Lietuva, tariu – kūryba, tariu – meilė žodžiui"

Kai už lango krito toks retas svečias Lietuvoje purus sniegas, Alytaus Putinų gimnazijos poetinio žodžio mylėtojai susirinko į svetainę.

Vedėjas Domas Pozniakas šventinį renginį pradėjęs žodžiais: „Kai tariu Lietuva, tariu – laisvė, tariu – gimtinė, tariu – kūryba, tariu – meilė žodžiui", pakvietė meninio skaitymo dalyvius.

 Eiles skaitė I d klasės mokinė Gabrielė Ovsianikova, trečiokai Ema Kaniutytė ir Edvinas Petrušaitis, ketvirtos  klasės mokinė Donta Drobnytė, o trečiokė  Aušrinė Jaruševičiūtė pristatė du naujausius savo kūrybos eilėraščius. Skaitovai, pasirinkę ilgus ir sudėtingus prozos tekstus, atvėrė Bitės Vilimaitės („Duona ir cigaretės" – skaitė trečiokė Paulina Varankaitė),  Icchoko Mero romano „Ties gatvės žibintu" (skaitovė Aistė Kundrotaitė) bei ....

Skaitovus ir svečius pasveikino gimnazijos teatro grupė,  trečių ir ketvirtų klasių  merginų ansambliai bei antrokių duetas.

Popietės vedėja Evelina Baciuškaitė pristatė ir malonią staigmeną – trijų netikėtų skaitovių dovaną popietės svečiams: pasirinktą  prozos tekstą skaitė gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė, o direktorės pavaduotoja Vyta Šiugždinienė ir gimnazijos buhalterė Aldona Kubilienė klausytojams dovanojo eilėraščius iš mylimų poetų rinkinių.

Šventės organizatorės lietuvių kalbos mokytojos Rima Bartkienė ir Laima Bautronienė pasirūpino, kad visiems skaitovams būtų įteiktos knygos atminimui. Maloniam bendravimui pakvietė garuojanti vaistažolių arbata ir valgyklos darbuotojų iškepti pyragai.

„Esu  sužavėta renginio, man be galo patiko, kaip mokiniai išraiškingai, drąsiai ir intriguodami klausytojus deklamavo eilėraščius bei ilgus prozos tekstus. Aplinka meninio skaitymo popietėje buvo jauki, šauniai ir apgalvotai suderintas renginio planas, kuris nenuvargino, o kaip tik užkrėtė romantiška nuotaika. Labai džiaugiuosi, kad mūsų susirinko tiek daug ir negaliu apsakyti,  kaip žaviuosi Aušrine, kuri sukaupusi visas jėgas ir drąsą pasiryžo pristatyti savo pačios kurtus eilėraščius. Tai buvo tiesiog nepakartojama ir neužmirštama popietė",– teigia jaunoji gimnazijos žurnalistė Deimantė Latauskaitė.

Informuoja jaunieji gimnazijos žurnalistai

 

 

 

 Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos