NAUJIENOS

Alytaus Likiškėlių progimnazijoje vykdomo „Erasmus+“ projekto dalyviai Italijoje

Alytaus Likiškėlių progimnazija 2018–2020 metais įgyvendina ES finansuojamą „Erasmus+" projektą „Apie vandenį"  („Over Water"). Projekto partneriai iš Prancūzijos, Graikijos, Bulgarijos, Italijos bei mūsų mokyklos mokiniai.  Projekto tikslas – ugdyti mokinių ekologijos ir atsakingo vandens vartojimo sąmoningumą ir jautrumą per integruotą geografijos, kalbų, istorijos, biologijos, kūno kultūros ir chemijos mokymą.

Vasario 10–16 d. mūsų progimnazijos 7 mokiniai, lydimi mokytojų Simonos Užkurienės ir Aušros Brazionienės, vyko į Italijos Palermo miestą, „IC Scina/Costa" mokyklą, joje susitiko su projekto partneriais – mokiniais ir mokytojais. Susitikimo tema „Vanduo istorijoje".

Italijoje mus labai šiltai susitiko „D. Scinà" vidurinėje mokykloje. Visi buvome nustebinti gausaus mokinių ansamblio, kurie dūdelėmis atliko visų partnerių šalių himnus! Mokyklos šeimininkai – mokiniai pravedė ekskursiją po savo mokyklą. Pažaidę įvairius susipažinimo žaidimus visų šalių mokiniai dalyvavo netikėtoje, bendroje šokio pamokoje. Vadovaujami italų mokinių, atlikome daugybę eksperimentų su vandeniu specialiai projekto veiklai įkurtose laikinose laboratorijose. Vėliau pasitikrinome įgytas žinias bendrose klausimų varžytuvėse. Taip pat kiekvienos šalies mokiniai pasiruošė ir pristatė savo namų darbus apie vandenį jų miesto istorijoje. Mūsų komandai namų darbus apie vandenį Alytaus istorijoje padėjo paruošti mokytoja Jurgita Ribinskaitė. Pristatymų metu sužinojome apie vandenį partnerių miestų istorijoje, na o apie vandenį Palermo miesto istorijoje sužinojome išvykų ir ekskursijų metu.

Galėjome gėrėtis Palermo miesto senamiesčio architektūriniu grožiu, aplankėme S. Giovani degli Eremiti muziejų. Lydimi italų vaikų ir mokytojų aplankėme Palermo katedrą. Tai įspūdingas XII amžiaus statinys, garsėjantis architektūrinių stilių mišiniu. Čia apsilankę pamatėme Karališkąjį panteoną – Sicilijos karalių kapavietes. Taip pat vykome į Cefalù – senovinį miestą, kuris yra Palermo provincijoje ant Tirėnų jūros kranto. Čia susipažinome su senąja siciliečių plovykla-skalbykla, gyvenimo būdu, kuriam didelį poveikį turėjo vanduo ir jo panaudojimo galimybės, teikiama nauda, keliami pavojai. Aplankėme dar vieną – Cefalù Katedrą. Palerme aplankėme „Scirocco chamber", kur susipažinome, kaip senovės siciliečiai gynėsi nuo karščio pasinaudodami vėsinamuoju vandens poveikiu specialiai įrengtuose kambariuose. Turėjome progą pasivaišinti ką tik nuo medžių skintais apelsinais ir mandarinais. Ažiūrėjome Zisos pilį, kuri buvo normanų karalių vasaros rezidencija ir medžioklės komplekso dalis. Susipažinome su nuostabia jos architektūra ir istorija. Zisos pilies centrinėje salėje kadaise buvo fontanas, purškęs vandenį. Šiuo metu čia galima apžiūrėti įspūdingai atrodantį Fontano kambarį, kuris yra gausiai dekoruotas mozaikomis. Savaitės pabaigoje aplankėme  karališkuosius rūmus, kuriuose saugoma daug vertingų ir įspūdingų meno kūrinių. Palatino koplyčia mus nustebino prabangiu interjeru. Miesto centre, šalia Palermo savivaldybės pastato – Rotušės, Pretorijos aikštės centre stovi Pretorijos fontanas, kurį puošia daugiau nei penkiasdešimt dievų, deivių ir gyvūnų skulptūrų. Vakare rinkomės į atsisveikinimo vakarėlį.

Lauksime visų projekto dalyvių gegužės mėnesio pabaigoje Alytuje. Projektas finansuojamas ES lėšomis.

Projekto dalyvės,  Alytaus Likiškėlių progimnazijos projektų vadovė Simona Užkurienė ir specialioji pedagogė Aušra BrazionienėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos