NAUJIENOS

« Atgal

Alytaus Likiškėlių progimnazijoje vykdomo „Erasmus+“ projekto dalyviai Ispanijoje

Alytaus Likiškėlių progimnazija 2018–2020 metais įgyvendina „Erasmus+" projektą  „GRASS". Tai grafinių trumpų istorijų rinkinys: kaip kurti socialinius įgūdžius, pilietiškumo jausmą ir užkirsti kelią internetinėms patyčioms. Projekto partneriai iš Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Italijos ir mūsų mokyklos mokiniai, padedami mokytojų, mokysis rašyti trumpas istorijas, jas iliustruodami. Bus siekiama įtraukti mokinius į gilesnį ir analitiškesnį įvairaus tipo tekstų, kūrinių (fantastikos, siaubo, nuotykių) skaitymą, pasitelkiant priemones, naudojamas rašymo ir iliustravimo procese, kuriant grafinius apsakymus. Mokiniams suteikiama galimybė kurti istorijas, naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis ir socialiniais tinklais. Projekto įgyvendinimo pabaigoje bus išleista knyga, kurioje bus sudėtos mokinių kurtos istorijos. Labai svarbi projekto vizitų dalis – pažintis su kitų šalių kultūra, kalba, švietimo sistema bei mokinių ir mokytojų kasdienybe.

 Sausio 27 – vasario 2 dienomis mūsų  progimnazijos mokinių ir mokytojų delegacija vyko į Ispanijos, Ferolio (Ferrol) mieste esančią  „CEIP Cruceiro de Canido" mokyklą, kurioje susitiko su projekto partneriais – mokiniais ir mokytojais.

Ferolis – šiaurės vakarų Ispanijos miestas prie Atlanto vandenyno – mus pasitiko pavasariškais orais. Ir nors dažnai lijo lietus, visų projekto dalyvių nuotaika buvo puiki. Pirmąją vizito dieną vykome į Saturinino Montojo mokyklą, joje vyko pirmoji pažintis su projekto partneriais. Kiekviena šalis pristatė savo mokyklas, supažindino su savo šalių švietimo sistemomis, dalijosi patirtimi. Po oficialios susitikimo dalies, lydimi gido,  plaukėme laivu Ferolio įlanka apžiūrėti San Felipe de Barajas pilies, kurios istorija tęsiasi 480 metų, tai Ispanijos karinės architektūros pasididžiavimas. Sekančią vizito dieną vyko priėmimas Cruceiro de Canido mokykloje. Čia stebėjome mokinių spektaklį apie patyčias „Sprendimas", vaikai dalyvavo užsiėmimuose, bandė kurti grafines istorijas, mokėsi šokti tradicinį Galisijos šokį, dalyvavo sporto varžybose. Po pietų lankėmės dailininkų dirbtuvėse, lydimi gido grožėjomės dailininkų piešiniais ant pastatų sienų.  Sausio 30 dieną vykome į  La Korunją, tai Galisijos uostamiestis prie Korunjos įlankos, provincijos centras. Čia  stovi Heraklio bokštas – švyturys, pastatytas dar romėnų laikais,  taip pat lankėmės muziejuje – akvariume bei mokslo muziejuje. Didelį įspūdį paliko ir visus užbūrė šėlstantis Atlanto vandenynas ir ant jo kranto įsikūręs miestas.

Sausio 31 dieną visi projekto dalyviai kartu su Saturinino Montojo mokyklos mokiniais dalyvavo  „Unicef" akcijoje „Lašai Nigeriui", visi susikibo už rankų ir apjuosė mokyklą tokiu būdu išreikšdami palaikymą Nigerijos žmonėms. Po pietų projekto dalyviai lankėsi laivų statybos muziejuje (Naval Construction Museum), jame susipažino su laivų statybos ypatumais, sužinojo, kaip laivai buvo statomi anksčiau bei kaip jie statomi dabar. Taip pat pamatė, kaip atrodė 18 amžiaus laivas iš vidaus, sužinojo, kokios buvo gyvenimo sąlygos tokiuose laivuose. Ekskursijos pabaigoje mokiniai mokėsi rišti mazgus. Ferolyje šiuo metu veikia didžiausia laivų statykla Ispanijoje.

Paskutinę vizito dieną projekto dalyviai lankėsi miesto merijoje. Čia visus pasveikino miesto meras, vėliau vyko minėjimas, skirtas pagerbti iškilią Ferolio rašytoją ir švietimo aktyvistę Mariją Luisą Maillard.

Vizitas baigėsi. Daug įspūdžių, naujų draugų ir nenumaldomas noras sužinoti, atrasti, patirti ir su nekantrumu laukti naujo susitikimo, kuris vyks kovo mėnesį Didžiosios Britanijos Okhemptono (Okehampton) mokykloje.

 Likiškėlių progimnazijoje ugdome vaikus gyvenimui, atvirus pasauliui, pilietiškus ir drąsius.

Projekto GRASS („Grafinių istorijų rinkinys") dotacijos sutarties numeris 2018-1-IT02-KA229-048173_3, jis finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą „Erasmus+".

Projekto dalyvė,  Alytaus Likiškėlių progimnazijos socialinė pedagogė metodininkė

 Ramutė VitienėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos