NAUJIENOS

Alytaus dailės mokyklos vasaros kūrybinės praktikos patirtys

Vykdydami projektą komplikuotu pavadinimu: Socialinė partnerystė kuriant meną visuomeninėse erdvėse Alytaus dailės mokyklos mokiniai ir mokytojai įgyvendino visą eilę savo kūrybinių idėjų.

I projekto dalis – monumentalioji tapyba. Alytaus dailės mokykla tęsė tradiciją vasaros kūrybinės praktikos metu sukurti ir atlikti tapybinį pano kurioje nors bendruomeninei-edukacinei veiklai naudojamoje erdvėje. 2015 m. Alytaus dailės mokyklos mokiniai, vadovaujami mokyklos mokytojų tokiu būdu sukūrė tapybinį pano tuometinei Saugaus eismo klasei. Šiais metais bendradarbiaudami su ilgamečiu partneriu - Dzūkijos pagrindine mokykla - sukūrėme atitvarinės sienelės dekoracinį pano erdvei, kurioje ugdomi ir protinę negalią turintys vaikai. Projektas truko visą birželio mėnesį nuo pradinių eskizų iki galutinio atlikimo Dzūkijos pagrindinės mokyklos teritorijoje. Projekte dalyvavo šie mokiniai: Mila Kasperavičiūtė, Rugilė Karčiauskaitė, Smiltė Jablonskytė, Gintarė Jusaitė, Laura Krajeckaitė, Liepa Viktorija Bagdonas, Benita Urbonaitė, Augustė Buklerytė, Aurėja Goštautaitė, Emilija Draugelytė ir Greta Vaškevičiūtė; jiems vadovavo mokytojai Indrė Jakutienė, Mindaugas Jakučionis ir Gustas Jagminas.

II projekto dalis – 2018 m. birželio 11-16 d. dalyvavimas tarpmiestinėje techninės-meninės kūrybos stovykloje „Meninė dviračių invazija" Telšiuose. Tai buvo Techninių erdvių asociacijos ir Dailės mokyklų asociacijos organizuotas projektas, kuriame Dailės mokyklų mokiniai ir mokytojai susitiko su techninės kūrybos ir technologijų praktikais bendram kūrybiniam veiksmui – konstruoti svajonių dviračius ir bandyti juos įjungti į keistų-meninių objektų visumą pasirodant mažo miestelio kasdienybėje, diskutuojant apie kitoniškumą. Kartu su mumis dalyvavo Telšių, Rietavo dailės mokyklų, o taip pat Kauno technologijos licėjaus bei Vilniaus Žemynos gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Mūsų mokyklos projektas susidėjo iš kolektyvinio darbo jungiant dviračius tarpusavyje pagal FLUXUS tradicijas ir šios struktūros išbandymas urbanistinėje erdvėje. Projekte dalyvavo šie Alytaus dailės mokyklos mokiniai:  Benas Kamandulis, Ugnius Vaitkevičius, Justinas Adomukaitis ir Rugilė Kazakevičiūtė. Jiems vadovavo mokytojai Mantas Kazakevičius ir Redas Diržys.

III projekto dalis – 2018 m. birželio 18 d. organizuota išvyka į Europos parką. Išvykoje dalyvavo 20 Alytaus dailės mokyklos mokinių vadovaujami mokytojų Indrės Diržienės ir Audriaus Janušonio. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su šiuolaikine skulptūra, jos keliama problematika, iš profesionalių dailininkų-mokytojų išgirsti konkrečius komentarus apie skulptūrų technologinius sprendimus, jų įjungimo į aplinką aplinkybes bei pasakojimus apie pačius autorius.

Visus projektus jungianti grandis buvo galimybė pasitikrinti, kaip kūrybinės idėjos gali būti perkeltos į viešąjį gyvenimą pačiais įvairiausiais būdais ir kartu aktyviai pailsėti.

Alytaus dailės mokyklos informacijaDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos