NAUJIENOS

„Sniego gniūžtės“ mokymai Putinų gimnazijoje

Praeitas savaitgalis Alytuje mokiniams, apsisprendusiems dalyvauti „Sniego gniūžtės" programoje, buvo neįprastai produktyvus! Alytaus Putinų gimnazijoje mokymus jiems vedė Lietuvos krikščioniškojo jaunimo blaivybės sąjungos „Žingsnis" nariai.  Čia galėjome sutikti ir aktyvius gimnazistus, programos dalyvius Beatričę Bradauskaitę, Juliją Gorbas, Junitą Dabušinskaitę, Justiną Karkauską, Luką Gavelį, Simą Pavilonį, pirmokus Ivetą Filipauskaitę, Eriką Sabaitį, Eveliną Abramavičiūtę, Ugnę Juškelytę ir kitus. 20 gimnazistų mokymuose išklausė 18 val. kursą apie psichoaktyviųjų medžiagų prevencijos programos „Sniego gniūžtė" metodikos taikymą darbui su jaunimu.

„Sniego gniūžtė" – tai jaunimo programa, kuri daugiausia dėmesio skiria prevencijai ir tiki, kad kiekvienas iš mūsų gali priimti teisingus sprendimus, ugdyti bendravimo, vadovavimo įgūdžius bei skatina linksmintis be svaigalų.

Mokymuose Alytaus miesto mokiniai daugiau sužinojo apie pačią sąjungą „Žingsnis", turėjo progą išsiaiškinti „Sniego gniūžtės" metodų įgyvendinimo, vedimo triukus, padiskutuoti apie personalo pareigas, etikos kodeksą bei nagrinėti problemines situacijas ir jų sprendimų būdus", – rašoma oficialaus LKJBS „Žingsnis" feisbuko paskyroje.

„Per dviejų dienų mokymus išmokome begalę naujų metodų, juos galėsime išbandyti būsimoje SG stovykloje. Supažinome su pagrindiniais SG tikslais, valdymo struktūra ir organizacijos istorija. Mokymų metu įgautas žinias išbandėme praktiškai. Pasiskirstę vaidmenimis imitavome stovykloje vyksiančią veiklą. Iš mokymų išėjome neišsimiegoję, bet kupini naujų žinių ir įspūdžių", – sako vienas dalyvių Simas Pavilonis.

Esminė programos dalis – 3 dienų stovykla jaunimui, kurios organizavimui ir rengėsi mokymų dalyviai, jie sukūrė trijų dienų stovyklos dienotvarkę, pasiskirstė atsakomybe, mokėsi „Sniego gniūžtės" metodikos.

„Sniego gniūžtės" stovykla Putinų gimnazijoje vyks 2018 m. gruodžio 7–9 dienomis. Programos koordinatorė gimnazijoje – psichologė Jurgita Čečėtienė. Visi, norintys turiningai praleisti laisvalaikį, sustiprinti savo lyderystės, bendravimo ir socialinius įgūdžius, jau gali registruotis.

Programa „Sniego gniūžtė" unikali tuo, kad jaunuoliai veikia patys – jiems daug lengviau sukurti savo bendraamžiams malonią aplinką, kuri nėra nuobodi.

Jaunoji Putinų gimnazijos žurnalistė Vilija KazlauskaitėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos