NAUJIENOS

« Atgal

„Senamiestukas“ ir „Uldukas“ dalyvavo tarptautiniame folkloro festivalyje Lenkijoje

Tautinių šokių kolektyvai – Senamiesčio pradinės mokyklos „Senamiestuko" ir Panemunės pagrindinės mokyklos „Ulduko" mažieji šokėjai (2–4 kl. mokiniai), vadovė L. Adomaitienė, mokytoja I. Kazlauskienė, ir dainininkių mergaičių ansamblis (vadovė E. Pocienė) – birželio 14–18 d. dalyvavo tarptautiniame folkloro festivalyje Lenkijoje, Krokuvos mieste.

Pirmą kartą be tėvelių išvykusiems mažiesiems atlikėjams tai buvo tikras  iššūkis.

Norėjosi, kad vaikai ne tik dalyvautų festivalyje, bet ir kiek įmanoma daugiau pamatytų, susipažintų su krašto įžymiomis vietomis, kultūra.

Kelionės pažintinę veiklą pradėjome atvykę į jau 700 metų veikiančias Veličkų druskų kasyklas. Nusileidę į 135 m gylį pabuvome muziejuje, atspindinčiame sunkų kalnakasių darbą, Vaikai stebėjosi matydami iš druskos, kurią vartojame kasdien, iškaltą barokinę Šv. Kingos koplyčią, sietynus.

Apsigyvenome Krokuvos senamiesčio centre esančiame viešbutyje – buvome apsupti įspūdingų istorinių pastatų, pagrindines lankytinas vietas patogu pasiekti pėsčiomis. Nestokojo įspūdžių. Puikios gidės, mokėjusios sutelkti vaikų dėmesį, pagalba aplankėme karališkuosius Vavelio rūmus, menančius Lietuvai svarbius vardus ir istorinius įvykius. Gavę istorijos pamoką, skubėjome puoštis tautiniais kostiumais ir pristatyti savo programą Krokuvos gyventojams ir svečiams. Po puikaus pasirodymo įgavę drąsos, dalyvavome baigiamajame koncerte kartu su Čekijos, Kroatijos, Bulgarijos, Vokietijos kolektyvais.

Grįžome puikiai nusiteikę, pilni įspūdžių, laukiantys naujų pasirodymų, vienas iš jų – pasaulio lietuvių dainų šventė „Vardan tos..."

Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos informacijaDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos