NAUJIENOS

« Atgal

„Mūsų praeitis yra mūsų ateitis“ – partnerių mobilumo vizitas Piliakalnio progimnazijoje

Piliakalnio progimnazija strateginiame plane užsibrėžė įsilieti į tarptautiškų mokyklų gretas. Vieni iš pirmųjų tikslo siekimo žingsnių – „Nordplus" ir „Erasmus+" projektai. Šiuo metu progimnazija dalyvauja trijuose „Erasmus+" projektuose.

Nuo 2018 m. rugsėjo mėnesio Alytaus Piliakalnio progimnazija dalyvauja „Erasmus+"  projekte „Mūsų praeitis yra mūsų ateitis" („Our past represents our future"). Pagrindinis projekto tikslas – rengti mokinius jų ateičiai, supažindinant su įvairių šalių kultūra, literatūra, tradiciniais žaidimais, tradicine virtuve bei menais. Projekto metu siekiama pažadinti mokinių sąmoningumą, akcentuojant ekologiją, tvarumą bei kultūros paveldą. Projekto partneriai – Nyderlandai, Danija ir Ispanija. Pirmasis mokinių mobilumas vyko Las Palme, Ispanijoje, o antrasis – Piliakalnio progimnazijoje. Atvyko 28 mokiniai ir 6 mokytojai.  Visą savaitę trukusios veiklos metu projekto dalyviai susipažino su Lietuvos ir Alytaus istorija bei kultūra, taip pat gilinosi į visų šalių ir Lietuvos tradicinio maisto ir patiekalų  subtilybes bei ypatumus.

Projektinės savaitės metu buvo analizuojamos ekologinės problemos, ieškoma alternatyvų vienkartinėms produktų pakuotėms, gaminami atvirukai iš antrinių žaliavų. Kiekvienas rytas prasidėdavo bendru mokyklos šokiu, kuris buvo labai pamėgtas, paskutinę dieną šoko net du kartus. Mėgstamiausias iš sportinių žaidimų buvo tinklinis, ispanų komanda visada laimėdavo. Be visos šios veiklos Piliakalnio progimnazijoje projekto dalyviai dalyvavo tradicinio maisto festivalyje. Kiekviena komanda gamino savo šalies tradicinius patiekalus, juos pristatė kitiems projekto dalyviams, o vėliau turėjo puikią galimybę viską paragauti, atrasti naujus skonius ir išmokti naujų, įdomių patiekalų gaminimo receptų. Mokiniai taip pat kūrė tarptautinius receptus. Juose turėjo būti panaudoti kitų šalių patiekalų ingredientai.

Dalyvavimas projektuose – didelė nauda ir iššūkis mokiniams, mokytojams, tėvams.

Projektų metu ne tik tobulinamos anglų kalbos žinios, bet ir susipažįstama su kitomis kultūromis, įgyjami ir tobulinami komunikavimo įgūdžiai, atrandami nauji draugai.

Projektas įgyvendinamas 2018–2020 metais. Jis finansuojamas iš Europos komisijos, „Erasmus+" programos lėšomis. Programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projekto koordinatorė Vilija ZenkevičienėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos