NAUJIENOS

« Atgal

„Mažojo princo“ premjera Piliakalnio progimnazijoje

Piliakalnio progimnazijos dramos būrelis kovo 27 d. pristatė premjerą – prancūzų rašytojo Antoine de Saint-Exupery „Mažąjį princą". Kūrinį į sceną perkėlė anglų kalbos mokytoja Loreta Blaževičienė. Į premjerą atvyko Pirmojo Alytaus lopšelio-darželio „Nykštukas" ugdytiniai bei Piliakalnio progimnazijos pradinių klasių mokiniai. Balandžio 4 d. 17.30 val. Piliakalnio progimnazijos scena sukvies visus tėvelius bei mokinius.

Turbūt ne vienam iškilo klausimas, kodėl pasirinkta ši alegorinė pasaka? Ne kiekviename iš mūsų gyvena mažasis princas. Nesvarbu, ar tu esi vaikas, ar suaugęs, bet visus jungia viena, bendra paslaptis – mūsų troškimai. Tik ne visi išdrįsta juos įgyvendinti, jais gyventi, kvėpuoti, dalintis. Šio spektaklis ypatingas visais aspektais. Kiekvienas personažas savaip žavus, ir „nusileidžia" į sceną su tam tikra misija.

Pagrindinis veikėjas, mažasis princas, kurį įprasmino Denisas Vadeika (6 klasė), tai kiekvienas iš mūsų, šios planetos gyventojas. Lakūnas (Inga Bartulevičiūtė, 8 klasė) mus moko nepamiršti savo kūrybiškumo, nesvarbu kokio amžiaus bebūtum. Verslininko (Arūnė Šmigelskaitė, 8 klasė) vaidmuo ne mažiau reikšmingas – tai kelias į vienatvę ir rutiną. Norint atrasti raktą į laimę, nereikia užsidaryti savo siaurame pasaulyje. Žibintininkas (Tomas Klizas,7 klasė) – tai mūsų raktas į sveikatą. Jei bent retkarčiais nepamirštume atsigręžti į save, skirti laiko sau, gyvenimas „degtų" kaip tie kas sekundę uždegami ir užgesinami žibintai. Geografą (Arnas Baranauskas, 7 klasė) sutikęs mažasis princas ragina mus slapta keliauti, plėsti akiratį, išbandyti tai, kas atrodo neįmanoma. Rožė (Arūnė Šmigelskaitė, 8 klasė) – tai mūsų širdis. Kartais užtenka tiek nedaug, pajausti ir eiti ten, kur kviečia širdis. Visi veikėjai – lapė (Marta Judickaitė, 8 klasė), gyvatė (Austėja Armanavičiūtė, 8 klasė), garbėtroška (Tadas Girdvainis, 7 klasė) atkeliavo su savo misija žiūrovams. Ši alegorinė pasaka perkelta į sceną kaip priminimas mums, jog didžiausios vertybės pasaulyje yra draugystė, meilė, ištikimybė bei atsakomybė. Ir tik papasakota vaikų lūpomis, ji paliečia visus. Tai lyg nebylus šauksmas pažvelgti, kokie mes buvome maži, kokiais tapome, permąstyti ir atrasti savąsias vertybes.

„Mažasis princas" nukelia į kupiną staigmenų pasaulį, realų ir išgalvotą, tai pajusti padeda nuostabios scenos dekoracijos, įstabaus dydžio lėktuvas, kurį supa planetos, simbolizuodamos mažojo princo kelionę. Dekoracijų autorė Rasa Urbonavičienė, pradinių klasių mokytoja.

„Jei žemėje yra stebuklų, tai jie vyksta teatre..."

Loreta Blaževičienė, Piliakalniečių dramos būrelio vadovėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos