NAUJIENOS

„Kūrėjų pavasaris Putinuose“ – visa diena įspūdingos aktyvios veiklos ir susitikimų

Kiekvieniems  mokslo metams baigiantis Alytaus Putinų gimnazijoje organizuojamas „Kūrėjų pavasaris". Ši diena mokinių laukiama, nes gimnazijoje būna daug įvairios veiklos, veikia kūrybos dirbtuvėlės, lankosi gausybė svečių, pasirodo meno kolektyvai, pristatomos parodos.

Pirmoji pamoka pirmokams ir antrokams – netikėti susitikimai su menininkais. Su mokiniais susitiko  Jonas Gaižauskas, Alytaus miesto teatro aktorius, Alytaus jaunimo centro miuziklų „Eglė – karalienė žalčių", „Velnio nuotaka" režisierius, Alytaus dailės mokyklos mokytoja J. Juškevičienė, Augustinas Šeduikis, gitaros klasės mokytojas, Kęstutis Leonavičius, mušamųjų instrumentų klasės mokytojas, Ilona Kalibatienė, dailės ir keramikos studijos „Vingiorykštė" mokytoja; Danutė Želnienė, maketavimo ir konstravimo studijos, braižomosios grafikos ir kompozicijos studijos, projektavimo programos „AutoCAD" mokytoja ir  kiti Alytaus menininkai.

Trečiokai susitiko su Rūta Jasionienė, Jaunųjų žurnalistų kursų mokytoja; Aliona Čikiševiene, grožio ir sveikos gyvensenos studijos „Femina Laeta" vadove, Aušra Saulevičiūte, šiuolaikinio šokio studijų „Vakarė", „Aušrinė" vadove.

Džiaugiamės sulaukę svečių. Renginyje „Dainuoja svečiai" savo kolektyvus pristatė  Kėdainių „Atžalyno" gimnazistai, Alytaus miesto Jotvingių, Šv. Benedikto ir A.Ramanausko-Vanago gimnazijų mokiniai. Skambėjo ir kvarteto, ir solistų atliekamos dainos.

Mokinių laukė įdomi veikla Menų gatvelėje, KUV darbų pristatymo konferencija, „FabLab", meninės veiklos užsiėmimai „Esu kūrėjas", o KTU klasės dirbo vadovaujamos universiteto dėstytojų komandos. KTU klasės turėjo galimybę išbandyti savo jėgas kūrybinėje-mokslinėje veikloje. Jaunųjų mokslininkų ir universiteto veiklą koordinavo direktoriaus pavaduotoja Vyta Šiugždinienė.

Aktų salėje – ­,,Veidas",  tai  Alytaus šaulių namų teatro spektaklis. Trečiųjų klasių mokiniams, mūsų gimnazijos teatrinukams, jauniesiems šauliukams vadovauja Alma Purvinytė. Kūrinys pasakoja originalią istoriją apie žmogų, kuriam kaukės tapo veidu. Kaip suvokti, kas tu – velnias, kareivis ar juokdarys – kurio gyvenimas geresnis? O gal visgi geriau būti pačiu savimi?

Įdomų spektaklį rusų kalba pristatė Ia klasės mokiniai. Jie, vadovaujami rusų kalbos mokytojų Vilijos Baguckienės ir Gražinos Sakalauskienės, teatro mokytojos Žiedūnės Maldonienės, pastatė šokio, dainos ir vaidybos spektaklį „Genos gimtadienis".  Pirmokės Lolita ir Greta sako: „Pirmą kartą viešumoje vaidinome rusų kalba, tai buvo tikras išbandymas, o kai kurie mūsų klasės draugai prisipažino, kad po šio pasirodymo  atsikratė scenos baimės."

Bendruomenę kiemelyje draugėn suvedė šokio valanda bei Putinų gimnazijos muzikinės grupės „Gniči" koncertas  ir „Velvet" grupė, kuri į svečius atvyko iš A. Ramanausko-Vanago gimnazijos. Gimnazijos kieme skambėjo muzika,  džiugino „Svajos kolektyvo" šokiai (vadovė Rūta Graužlienė).

Mokiniai galėjo gimnazijos aikštelėje mankštintis vadovaujami trenerio Vito Sajetos iš „Still Fit" (Alytus).

Gimnazijos MMB pristatė savo verslą, veikė mugė.

Na, o koks pavasaris be sporto varžybų. Tinklinio ir salės futbolo varžybose susikovė Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono šauktiniai ir Putinų gimnazijos rinktinė. Tinklinio varžybas 3:0 laimėjo Putinų gimnazijos mokiniai, beje, kaip ir futbolo – 10:9.  Daug emocijų padovanojo gimnazijos pirmokų ir antrokų futbolo varžybos – nugalėjo (8:6) pirmokų rinktinė. Sportinę dienos veiklą koordinavo kūno kultūros mokytoja Gintaras Kličius.

Tokį renginių, svečių pasirodymų ir susitikimų srautą sėkmingai suvaldė mokytojų komanda (Rūta Graužlienė, Žiedūnė Maldonienė, Virginija Vasiliūnienė), vadovaujama gimnazijos direktorės Daivos Sabaliauskienės.

Informuoja jaunieji gimnazijos žurnalistaiDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos