NAUJIENOS

„Erasmus+“ projekto susitikimas Alytaus Panemunės progimnazijoje

Alytaus Panemunės progimnazija 2018–2020 m. įgyvendina ES finansuojamą „Erasmus +" projektą „Jaunieji europiečiai – kultūrinio paveldo puoselėtojai". Projekto partneriai yra Kipro, Graikijos, Rumunijos ir Panemunės progimnazijos mokiniai. Projekto tikslas – skatinti mokinius pažinti naujas kultūras, domėtis kultūros paveldu, jį puoselėti, būti aktyviais piliečiais daugiatautėje demokratinėje bendruomenėje nepamirštant savo tautinio tapatumo, būti savo šalies ambasadoriais, ugdyti pagarbą ir toleranciją kitoms tautoms, skatinti aktyvų dalyvavimą savanoriškoje veikloje, pasidalinti patirtimi, mokytis vieniems iš kitų.

Kovo pabaigoje – balandžio pirmosiomis dienomis projekto partneriai svečiavosi Panemunės progimnazijoje. Čia svečių laukė gausybė įvairių veiklos rūšių. Susitikimo dalyviai apžiūrėjo mokyklos erdves, aplankė muziejų, pristatė savo ugdymo įstaigas. Taip pat dalyvavo lietuvių mokytojų organizuojamosiose pamokose, jų metu buvo įtraukti į aktyvią veiklą.

Svarbus projekto akcentas – logotipo išrinkimas. Didžiąja balsų dauguma buvo išrinktas partnerių iš Kipro sukurtas logotipas.

Kartu su progimnazijos mokiniais svečiai lankėsi Alytaus miesto savivaldybėje, susipažino su Lietuvos švietimo sistema ir stebėjo filmą apie Alytų.

Progimnazijos mokiniai ir svečiai dalyvavo edukacinėje programoje „Alytaus detektyvai". Norėdami daugiau sužinoti apie Alytų, ieškojo užduotyse nurodytų objektų, fotografavo juos, kalbino praeivius, o grįžę į mokyklą pristatė savo atradimus.

Graži ir įdomi svečiams pasirodė lietuvių kalba, jos ypatumus pristatė anglų kalbos mokytoja metodininkė Lilija Mikalauskaitė-Džiumajeva. Svečiai noriai mokėsi būtiniausių lietuvių kalbos žodžių.

Visi projekto partneriai pristatė savo šalių Velykų tradicijas. Nors priklausoma skirtingoms religinėms bendruomenėms (lietuviai – Romos katalikų, o graikai, kipriečiai ir rumunai – stačiatikių), Velykų tradicijose buvo atrasta nemažai panašumų. Su didžiausiu užsidegimu, padedami technologijų mokytojos Nijolės Plytninkienės, mokiniai gamino Velykų suvenyrus – vilnonius zuikučius.

Be to, svečiai buvo supažindinti su Dzūkijos kulinariniu paveldu. Viešėdami Pivašiūnų amatų centre svečiai ir progimnazijos mokiniai sumušė dzūkiška „buikele" sviestą ir jį ragavo su šviežiai kepta rugine duona. Taip pat gamino ir valgė bulvines dzūkiškas bandas. Galiausiai mokėsi vašku marginti velykinius kiaušinius.

Apsilankę Alytaus kraštotyros muziejuje svečiai ir mokyklos mokiniai grožėjosi muziejuje atidaryta velykinių margučių paroda ir išbandė nuo XIVa. žinomą žvakių liejimo būdą, taip pat šiuolaikinę jų gamybos techniką. O Prienų meninės drožybos centre susipažino su nuostabiu medžio darbų pasauliu: medžio drožyba, skulptūra, stogastulpiais, kryžiais.

Žinoma, susitikimo dalyviai dalyvavo ir kultūrinėje veikloje: aplankė Alytaus piliakalnį ir Baltosios rožės tiltą, Trakų pilį, Birštoną, o didžiausią įspūdį paliko Vilniaus senamiestis.

Buvo tiek daug veiklos, kad 5 susitikimo dienos prabėgo kaip akimirka. Šilti santykiai tarp dalyvių skatino bendrauti, tobulinti anglų kalbos įgūdžius, bendradarbiauti, mokytis vieniems iš kitų.             

Lilija Mikalauskaitė-Džiumajeva, Alytaus Panemunės progimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė

 Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos