NAUJIENOS

« Atgal

„ERASMUS+“ projekto „Apie vandenį“ tarptautinis susitikimas Alytaus Likiškėlių progimnazijoje

Gegužės 27–30 d. Alytaus Likiškėlių progimnazijoje įvyko „Erasmus+" programos projekto „Apie vandenį" dalyvių susitikimas. Į mokyklą sugužėjo 38 mokiniai ir 9 mokytojai iš Prancūzijos, Graikijos, Bulgarijos ir Italijos.

Tai buvo jau trečiasis projekto partnerių susitikimas ir trumpalaikiai mokinių mainai. Šio susitikimo tema „Dirbantis vanduo".

Alytuje susitikimas vyko Gegužės 27–31 dienomis. Įspūdinga pirmoji viešnagės diena prabėgo akimirksniu. Svečiai dalyvavo veikloje progimnazijoje, vykome į priėmimą miesto savivaldybėje – delegaciją priėmė ir pasveikino bei dovanas įteikė Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė ir mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė. Supažindinome svečius su Alytaus miestu, jo istorija. Gegužės 28 d. projekto dalyviai pristatė savo šalyse „dirbantį vandenį" – hidroelektrines, varžėsi viktorinoje apie Lietuvą. Po pietų lankėsi Birštone, susipažino su mineralinio vandens gavyba ir gamyba, ragavo įvairių rūšių mineralinio vandens, kopė į Vytauto kalną bei išbandė Kneipo taką. Gegužės 29 d. pilna naujų įspūdžių ir patyrimų. Lankėmės įmonėje „Dzūkijos vandenys", Trakų pilyje, plaukiojome laivu Galvės ežere. Gegužės 30 d. vykome į Kauną. Lankėmės hidroelektrinėje ir Kauno marių regioniniame parke. Po pietų, lydimi gido, vaikščiojome po Kauno senamiestį, sužinojome Kauno pilies istoriją. Sugrįžę į progimnaziją dalyvavome bendruomenės šventėje. Nuoširdžiai dėkojame visiems bendruomenės nariams, padėjusiems, kad viso vizito metu svečiai jaustųsi laimingi.

Gegužės 30 d. atsisveikinome su projekto partneriais, džiaugiamės, kad jie išsivežė tik gerus įspūdžius. Mokiniai viešnagės metu užmezgė naujas draugystes, patobulino anglų kalbos įgūdžius, sužinojo apie dirbantį vandenį Lietuvoje bei kitose šalyse, tapo atviresni kitoms kultūroms, jautresni ekologijos ir atsakingo vartojimo srityse. Išsiskyrimą lydėjo ašaros.

Lapkričio mėnesį 8 mokiniai iš Likiškėlių progimnazijos, lydimi mokytojų, vyks į Bulgarijos sostinę Sofiją, kur vėl susitiks su mokiniais iš partnerių šalių. Susitikimo tema – „Mineralinis vanduo – sveikatos ir grožio šaltinis". Susitikimas Graikijoje vyks 2020 m. kovo mėnesį, jo tema bus „Vanduo žemdirbystėje ir gamtos reiškiniai". Paskutinis susitikimas ir projekto uždarymas vyks Prancūzijoje 2020 m. balandžio pabaigoje – lauks labai aktyvi veikla tema „Vandens sportas ir poilsis".

Projektų koordinatorė Simona UžkurienėDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos