NAUJIENOS

« Atgal

„Erasmus+“ „Europos startuoliai“ Kroatijoje

Sparčiai plėtojantis naujoms technologijoms bei keičiantis socialinių santykių pobūdžiui ugdymo tikslai tampa vis labiau orientuoti į ekonomiką. Per visą ekonomikos istoriją verslumas tapo didžiausia varomoji ekonomikos jėga ne tik kuriant verslą, bet ir organizuojant bet kokią asmens veiklą, neatsiliekant nuo sparčiai besikeičiančio pasaulio ir inovacijų gausos. Verslumo įgūdžiai apima gebėjimą kūrybiškai spręsti iškylančias problemas, įtikinėti, derėtis, strategiškai mąstyti, prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, mokėti iškelti tikslus ir jų siekti. Minėtuosius įgūdžius, elgesio normas ir savybes galima taikyti esant įvairioms aplinkybėms ir nebūtinai tik versle.

Alytaus Likiškėlių progimnazija kartu su Lenkijos, Portugalijos, Kroatijos mokyklomis vykdo „Erasmus+" Europos startuolių projektą. Rugsėjo 23–27 d. mokyklos komanda lankėsi Kroatijoje, Splito Marko Maruličiaus gimnazijoje. Tai buvo trečioji  minėto projekto išvyka į užsienį – trumpalaikiai mokinių mainai. Į šį susitikimą vyko šeši 6–7 klasių mokiniai, lydimi progimnazijos direktoriaus Donato Vasiliausko ir matematikos mokytojos Almos Šimanskienės.

Mokiniai ugdė verslumo, savęs pažinimo, savarankiškumo, atsakingumo, viešojo kalbėjimo, bendradarbiavimo įgūdžius, tobulino kalbėjimo anglų kalba gebėjimus. Jie dalyvavo  dirbtuvėse  „Rinkos tyrimas" Susiskirstę į grupes pagal šalis, turėjo sugalvoti  klausimus, į kuriuos kitų šalių projekto dalyviai turėjo atsakyti. Gautus atsakymus reikėjo išreikšti procentais. Vyko ekskursija po Splitą, orientacinis žaidimas „Dienos Splite iššūkis". Teko susipažinti su Splito universiteto Ekonomikos fakultetu bei jame  įsikūrusiu Verslo inkubatoriumi. Mokiniai išklausė ne vieną paskaitą, susipažino su informacinių technologijų naujovėmis. Taip pat, susiskirstę į mišrias grupes pagal tautybę, dalyvavo dirbtuvėse „Nuo verslo idėjos iki įgyvendinimo". Šio užsiėmimo metu projekto dalyviai kūrė verslo idėjas, rengė jų įgyvendinimo planus, juos pristatė. Mokiniai aplankė Kroatijos prekybos rūmus Splite, klausėsi paskaitos apie tai, kodėl investuojama į Kroatiją,  ten dirbančių žmonių pristatymų. Pabuvojo zoologijos sode, muziejuose. Teko dalyvauti praktiniame renginyje –  Levandų vietinių suvenyrų dirbtuvėse. Vaikai savo rankomis pasigamino kvepiančius levandų maišelius.

Vyko ne tik darbinė veikla. Mokiniai susipažino su Kroatijos kultūra, tradicijomis, vaišių metu ragavo kroatų nacionalinių patiekalų, dalyvavo diskotekoje.

Neišdildomą įspūdį paliko Kroatijos gamta, Adrijos jūros pakrantė, aplankytas nuostabusis Krkos nacionalinis parkas, Dubrovnikas, unikaliausia Vepriko šventykla, Šibeniko, Primošteno miestai. O kur dar maudymasis Adrijos jūroje bei plaukimas laivu!  

Paskutinis  Europos startuolių projekto susitikimas vyks gegužės mėnesį Lietuvoje, mūsų progimnazijoje. Laukiame susitikimo!

Alytaus Likiškėlių progimnazijos informacijaDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos