Visos veiklos sritys  >

 

NAUJIENOS

KTU diena Putinų gimnazijos pirmokams

Neįprasta diena, nes ne mes, kaip jau ne kartą yra buvę, važiavome į Kauno technologijos universitetą, o buvę universiteto studentai atvažiavo pas mus, į Putinų gimnaziją. 2016 m. gruodžio 15 d. pirmąją paskaitą mums vedė buvęs KTU studentas Dovydas Grigaitis, Studijų informacijos skyriaus specialistas. Netradicinėje pamokoje visi įdėmiai klausėme apie studentų galimybes universitete, sužinojome, ką kiekvienas galime studijuoti, išmokti ir pažinti. Buvome supažindinti su universitetu, apgyvendinimo sąlygomis, išgirdome daug pasakojimų ir iš paskaitos vedėjo asmeninės patirties.

Vėliau buvusi KTU studentė Viktorija Rutkauskaitė, KTU moksleivių laboratorijos koordinatorė, pademonstravo įdomiosios fizikos eksperimentus. Jų metu matėme ir sužinojome, kaip skirtingos dujos skleidžia savitą šviesą, visi susižavėjome prietaisu, kurį palietus kūnas „prisisiurbia" elektros srovės, o plaukai įsielektrina. Elektros srovę buvo galima perduoti ir savo draugams.

Viktorija pristatė ir įdomiuosius chemijos eksperimentus. Keliems laimingiesiems teko galimybė juose dalyvauti. Eksperimentų vedėja paprašė Ugnės Budzilaitės padėti paruošti ypatingą tirpalą, kurio visus ingredientus sumaišius, pradėjo gausiai putoti. Vėliau matėme, kaip nuo tam tikrų medžiagų ugnis dega žalia spalva, taip pat stebėjome ir „ugnikalnio išsiveržimą", jis gavęs ugnies užsidega, o sudegęs virsta medžiaga, panašia į pelenus.

Be visų šių eksperimentų turėjome galimybę ir įžiebti LED lemputę be jokio elektros šaltinio. Į atskiras vaisių dalis įsmeigėme po vieną varinį ir metalinį daiktą, juos sujungėme specialiomis grandimis, kurios jungė skirtingus metalus, be to, sudarėme grandinę, tada tarp skirtingų metalų susidarė elektros srovė, ji ir įžiebė LED lemputę, kuri buvo prijungta prie grandies.

Per chemijos pamokos eksperimentus labiausiai visiems patiko eksperimentai su šaltu azotu. Kiekvienas iš mūsų gavome užduotį – rasti tai, ką norėtume užšaldyti. Dauguma atsinešėme maisto, jį užšaldę galėjome suvalgyti, valgant išsiskyrė šalti garai, jie sukūrė įspūdingą vaizdinį. Pamokos-paskaitos pabaigoje iš azoto pavyko padaryti didelį garų debesį.

Visus labai nudžiugino dovana – kiekvienas Ib klasės mokinys gavo kompanijos „Google" sukurtus išmaniuosius akinius. Putinų gimnazijos fizikos mokytojas Tomas Buzaitis organizavo netradicinę pamoką – joje mokė naudotis papildytosios realybės akiniais.

Dieną praleidome turiningai: paskaitos padėjo daugiau sužinoti apie KTU teikiamas studentams galimybes, praplėsti akiratį, renkantis savo ateitiems planus, galbūt netgi siejant savo ateitį su chemija arba fizika. Paskaitos patiko, namo išėjome pasisėmę daugybę įspūdžių ir gavę dovanų.

Taigi laukiame kito KTU apsilankymo mūsų gimnazijoje!

Paulina Kazlauskaitė ir Rūta Budrevičiūtė, 1b klasės mokinės

 

Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.


Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

SKELBIMAI

Dėl teritorijų planavimo proceso inicijavimo sutarties

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013-12-18 nutarimu Nr. 1236 patvirtinto pasiūlymų teikimo dėl teritorijų...

 

 

 

 

 

 

Alytaus industrial park

 

 

Alytaus TIC

 

 

 

 

Infostatyba

 

 

 

Alytaus kultūros ir komunikacios centras

 

 

 

 

 

Turizmo informacija
 

Visuomenės sveikatos biuras

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Daugiau nuorodų...